ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 17 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1050
Минулого року День вишиванкина припав на 17 травня
Минулого року День вишиванкина припав на 17 травня. Фото: з архіву - 17 травня 2018 року

Від давнини до сьогодення про людей та події.

 17 травня 1861 року у селі Коритне Балтського повіту Подільської губернії, в родині українського сільського священика народився видатний лікар та громадський діяч, Костянтин Солуха. Справжнім дітищем Солухи можна назвати Подільську «Просвіту». Вихований на старих українських традиціях, саме Костянтин Григорович став одним з основоположників просвітницького руху на Поділлі. Ще у 1901 році він разом із священиком і істориком Євтимом Сіцінським, вчителями С.Іваницьким, В.Чехівським та іншими однодумцями організували невеличку місцеву українську громаду. Революційні події 1905 року дали деякі свободи українській інтелігенції й сприяли заснуванню в Кам’янці-Подільському Українського товариства «Просвіта» – першого на Поділлі. Її головою від початку до 1917 року був саме Солуха. У 1918 році він став одним з ініціаторів відкриття в Кам'янці-Подільському університету. У самому Кам'янці гуртував навколо себе українську молодь, працював лікарем у духовній семінарії, викладав у Товаристві сестер-жалібниць, лікував університетську студентську громаду та пропагував свої просвітницькі ідеї.

У 2011 році 17 травня управління організаційно-інформаційної роботи Хмельницької міської ради оприлюднило результати опитування "Як ви ставитеся до планів добудови 3 та 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС?". Участь в "голосуванні" взяли 337 респонденти. 293 хмельничанина (87%) висловились проти реалізації проекту добудови ХАЕС, 42 (12%) – підтримали плани добудови енергоблоків та 2 (1%) – заявили, що їм байдуже.

Минулого року на 17 травня припав День вишиванки. У цей день в Хмельницькому відбувся масштабний флешмоб під назвою «Україно моя вишивана». Його створили студенти коледжу разом з учнями 25-ої і 30-ої шкіл. Представники Книги Рекордів України підрахували учасників і заявили, що це наймасовіший флешмоб у форматі тризуба, а кількість його учасників - 1961 особа.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую