ye-logo.v1.2
21 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 19 червня

Юна МІТРАШКО Історія 805
19 червня в історії нашого краю
19 червня в історії нашого краю. Фото: bastion.tv

Від давнини до сьогодення про людей та події.

1879 році польська газета «Gazeta Warszawska» за 19 червня опублікувала лист із Заслава (нині Ізяслав) за підписом «Dr. J. Szczucki» про офіційне відкриття в Славуті унікального кумисолікувального закладу. Про особливості Славутських лікувальних закладів в той період можна дізнатись у матеріалі «Цей день в історії Хмельниччини: 6 червня».

У 2001 році 19 червня здійснюючи піший перехід з Ужгорода до Севастополя, до Кам’янця-Подільського завітав 43-річний історик, мандрівник-дослідник і фахівець екстремального одиночного виживання Сергій Гордієнко. Під час своїх експедицій Сергій Гордієнко не використовує жодні автотехнічні засоби, окрім невеликого каяка (невеликий човен). У Кам'янці він поспілкувався з істориками та школярами. Головна мета Сергія Гордієнка, котрий подорожує один, – довести, що людина може вижити в будь-яких умовах, лише подолавши власний страх.

19 червня у зоні проведення ООС загинуло троє подолян.
У 2014 році загинули старший сержант Андрій Повстюк, родом зі Славути, та підполковник Ігор Ляшенко, родом із Шепетівки того дня пішли у розвідку на лінії Ямпіль (Донецька область) — Закотне (Луганська область), де проходили бойові дії. Військові потрапили у засідку. Військові служили в 24-й окремій механізованій бригаді оперативного командування «Північ».
У 2016 році в зоні проведення антитерористичної операції 19 червня загинув 41-річний прапорщик Ігор Хом’як з Плужного, що на Ізяславщині. Військовий потрапив під мінометний обстріл поблизу Попасного.


Минулого року 19 червня на Майдані Незалежності в Хмельницькому громадські активісти вимагали зупинити екологічну катастрофу, яка загрожує жителям Полонщини через забруднення викидами Понінківською картонно-паперовою фабрикою річки Хомора.


Головна вимога - негайна модернізація очисних споруд. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую