ye-logo.v1.2
28 Травня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 25 червня

Історія 1220
Цього дня у 2014 році понад сотня жителів мікрорайону Гречани вимагала скасування
Цього дня у 2014 році понад сотня жителів мікрорайону Гречани вимагала скасування "гаражних" тарифів. Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

Указом Миколая І від 25 червня 1840 року на території Подільськокої губернії втратив чинність Литовський статут і почав діяти російські закони. Цей указ змінював судоустрій також у Київській та Волинській губерніях. У Литовському статуті були зібрані норми судово-процесуального, кримінального, цивільного та господарського права. Тож після його скасування інститут адвокатури, який вів свої традиції від литовсько-польських часів, фактично був ліквідований. Офіційний термін «адвокат» зникає, відтоді послуги адвокатів стали вважати неофіційними. В судах представниками підсудних могли бути лише повірені (уповноважені) у справах, але вони як правило виконували здебільше представницькі функції та не здійснювали захист. Такий стан у судово-правовій системі Поділля та суміжних територій – відсутність офіційної адвокатури, тривав понад два десятиліття – до Судової реформи 1864 року, після провадження якої був створений1 інститут повірених – присяжних і приватних.

25 червня 1993 року у хмельницькому міськвиконкомі зареєстрована незалежна, добровільна організація літераторів – Хмельницька міська літературна спілка «Поділля». До організації увійшло тоді 20 літераторів. Очолив спілку Микола Коваль. Однією з визначних праць літераторів став випуск першого в історії Подільського краю художньо-літературного альманаху «Творче Поділля».

Цього дня у 2014 році понад сотня жителів мікрорайону Гречани зібралися під стінами Хмельницької міської ради. Люди вимагали скасувати тарифи, які встановила влада за розміщення металевих гаражів. Протестувальники увійшли до міської ради та заполонило другий поверх. Розгляд питання проходив під скандування людей «Ганьба», «Банду геть» та «Люстрація». В результаті депутати 42 голосами призупинили дію тарифів.

25 червня 2016 року в Хмельницькому на фестивалі "Green Fest" було встановлено рекорд України з фарбами холі. Понад тисячу учасників підкинули їх одночасно догори, встановивши таким чином рекорд. Також цією акцією зафіксували бренд "Хмельниччина – зелене серце України". Перед початком акції волонтери фестивалю на території міського пляжу утворили серце й огородили його жовтою стрічкою. Саме у цьому серці й встановили рекорд, попередньо зареєструвавши кожного учасника і вручивши пакетик із зеленою фарбою холі. Загалом роздали 100 кілограмів фарби.

24 червня 2018 року в зоні проведення ООС загинув хмельничанин Сергій Остапчук. Сержант 72-ї окремої механізованої бригади загинув на бойовій позиції поблизу міста Світлодарськ. Під час гранатометного обстрілу він отримав осколкові поранення. Чоловіку було 48 років. Пішов до війська за контрактом.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую