ye-logo.v1.2
21 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 4 липня

Юна МІТРАШКО Історія 895
4 липня 1941 року німецько-фашистські війська зайняли Шепетівку
4 липня 1941 року німецько-фашистські війська зайняли Шепетівку. Фото: moasepetivocka

Про події краю, які стали історією.

4 липня 1937 року з шепетівського залізничного вокзалу вперше вирушив пасажирський поїзд № 34 сполученням «Шепетівка-Баку». Це був найдовший залізничний маршрут, який починався з Шепетівки. До столиці Азербайджану потяг проходив відстань у понад 2500 кілометрів.

4 липня 1941 року німецько-фашистські війська зайняли Шепетівку. Шепетівка була залізничним вузлом тому мала для окупантів стратегічне значення. Окупація тривала 952 дні. З спогадів місцевих жителів відомо, що з перших днів окупації почалися пограбування. Також окупанти запровадили систему податків для місцевих. Платити доводилося за все: за худобу, будинок у цілому й окремо за вікна, двері. Податок з чоловіка становив 150 карбованців, з жінки — 100 карбованців, за собаку платили 150, за кішку — 100. Всі жителі від 15 років були зобов’язані зареєструватися на біржі праці й працювати на третій рейх.

В цей час окупація застала театр імені Петровського (нині імені Старицького) на гастролях у Шепетівці. Саме там 4 липня 1941 року директор колективу одержав розпорядження евакуювати театр і організувати гастрольну роботу в тилу – на підприємствах, у військових частинах, госпіталях Закавказзя, Середньої Азії, Далекого Сходу. За роки війни артисти відвідали сотні міст і сіл, дали понад 1200 вистав і концертів. Після звільнення України від німецько-фашистських загарбників театр повернувся на Поділля.

4 липня 2014 року у Хмельницькому вперше пройшов дівочий велопарад. Особливістю його стало те, що всі учасниці одягли сукні та окрім транспортних засобів взяли з собою м’які іграшки. Велосипедистки збирались біля Дитячого світу, прямували по вулиці Проскурівській, а далі їх маршрут пролягав до майдану Незалежності.

Цього дня у 2015 році у Хмельницькому запрацювала система GPS-даних, завдяки якій можна побачити де в даний час знаходиться той чи інший громадський транспорт. Спочатку дані були доступні лише по семи маршрутам, які обслуговує Хмельницьке міське комунальне підприємство «Електротранс».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую