ye-logo.v1.2
22 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 7 липня

Юна МІТРАШКО Історія 1133
У 1837 році в цей день у Кам'янці-Подільському заклали нову будівлю чоловічої гімназії
У 1837 році в цей день у Кам'янці-Подільському заклали нову будівлю чоловічої гімназії. Фото: tovtry.com

Про події краю, які стали історією.

У 1837 році в цей день у Кам’янці-Подільському заклали нову будівлю чоловічої гімназії. Цю подію було присвячено 41-му дню народження російського імператора Миколи І. Спочатку гімназія розміщувалася у тісному приміщенні. Та знаючи про успіхи цього навчального закладу, цар Микола І видав такий указ в якому йшлось що подібний заклад має мати достойне приміщення. Того дня у фундамент майбутнього будинку заклали мідну дощечку з відповідним написом. А урочисте відкриття нового приміщення відбулося 1 січня 1841 року.

7 липня, 1915 року видання «Земская жизнь», яка виходила у Проскурові (нині Хмельницький), повідомляла про пошесть холери. За версією автора, епідемія сталася через недосконалу роботу міських асенізаторів. По-перше, вони їздили вулицями Проскурова не щодня. По-друге, нечистоти збирали у дерев’яні, а не металеві, як цього вимагалося, ящики. По-третє, зливали зібране прямо у річку Південний Буг. Після публікації влада міста зобов'язала городян повикопувати для утилізації нечистот хоча б помийні ями, бо в той час вони мало де були.

7 липня 1941 року у ході німецько-радянської війни гітлерівці захопили Жванець, Оринин та Стару Ушицю. В період окупації Старої Ушиці, розстріляно близько 700 осіб, на каторжні роботи вивезено 130 юнаків і дівчат. Тривала окупація до 29 березня 1944 року.

У 2012 році 7 липня кам’янецький кухар Олег Вощинський встановив новий рекорд України, зваривши найбільший казан гуляшу. Цей рекорд зафіксували представники національного проєкту «Книга рекордів України». Того дня було зварено в одному казані 1839 літрів українського кулешу з дотриманням рецептури та технології приготування страви. Разом з Олегом Вощинським працювали 4 кухарі. Куліш готувався 4 години 25 хвилин. 

Минулого року 7 липня хмельничани з'їли п'ять тисяч вареників. Страву приготували вихованці Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг. Частування відбулася під час другого дня святкування Івана Купала. На п’ять тисяч вареників ми витратили 35 кілограмів борошна, чотири кілограми масла та три відра вишень. Усі продукти були закуплені за кошти міської ради.

Поки одні вареники роздавали, інші - варилися у казані. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую