ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 13 липня

Юна МІТРАШКО Історія 1259
Сьогодні виповнилося 78 років подвигу Якова Кольчака у бою під Новою Ушицею
Сьогодні виповнилося 78 років подвигу Якова Кольчака у бою під Новою Ушицею. Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

13 липня 1941 року запеклий бій розгорнувся у села Філянівка, на західній околиці містечка Нова Ушиця. Просуванню німецької 22-ї піхотної дивізії та танкових підрозділів з боку Миньковець протистояла група артилеристів 680-го стрілецького полку 169-ї стрілецької дивізії. Важливу позицію займав підрозділ протитанкової 45-міліметрової гармати сержанта Олександра Філова, націлювачем якої був Яків Кольчак. Фашисти йшли битим шляхом, а від цієї дороги розходилося ще п'ять доріг. Треба було затримати німців за всяку ціну. Першим снарядом нашим бійцям вдалося підбити німецький танк, згодом запалав й другий. Тоді фашисти вдарили вогнем по позиції нашої гармати. Від розривів снарядів усі бійці загинули, залишився лише Яків Кольчак, та й то поранений. Він підвівся, сам став підносити снаряди, заряджати гармату, наводити на ціль і вести вогонь. Майже годину Кольчак продовжував бій, поки його гармату не розчавив німецький танк… Проте, завдання командування артилерист виконав – у бою він знищив ще 2 ворожих танки, які загородили собою дорогу для інших машин, зірвавши таким чином просування ворога. У Новій Ушиці, на місці подвигу Якова Кольчака, мешканці райцентру встановили пам'ятний знак, а також назвали ім'ям Героя одну з центральних вулиць.

13 липня 2011 року у Кам’янці-Подільському змагались 28 бригад екстреної медичної допомоги з України, Литви та Польщі. На змаганнях оцінювали швидкість приїзду, встановлення правильного діагнозу та оперативне надання медичної допомоги. Перемогу здобула бригада швидкої допомоги районної лікарні міста Заліщик Тернопільської області.

13 липня 2014 року на Сході загинув боєць 8-го полку спецпризначення, хмельничанин Сергій Муравський. Військовий загинув від кулі терористів під час прориву колони українських військ до луганського аеропорту.

У 2015 році цього дня під час виконання бойових завдань у Луганській області загинув Юрій Цісарук з Ізяслава. Під час перевірки рубежів оборони полковник підірвався на розтяжці та помер в результаті отриманих поранень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую