ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 27 липня

Юна МІТРАШКО Історія 1134
План наступальної Проскурівської операції 26-31 липня 1919 року
План наступальної Проскурівської операції 26-31 липня 1919 року. Фото: скан з документів

Події краю, які увійшли в історію.

27 липня 1919 року тривала Проскурівська операція. Наступ розпочали Запорожці на Ярмолинці та Січові Стрільці – на Олексинець Пільний – Жищинці. У результаті активних дій Запорожці просунулися на північ від Ярмолинець, а січові стрільці зайняли заплановані населені пункти. Цього ж дня Запорожці зломили ворожий опір, вийшли приблизно на лінію Скаржинці – Андрійківці – Райківці. Кіннота захопила Кудринці до переправи через річку Самець. Трофеями стали 10 кулеметів, пів тисячі гвинтівок та багато військового майна. Цього ж дня січові стрільці переслідуючи ворога, здобули Фельштин. Наступного дня галичани стягнули свої сили захисту деражнянського напрямку і на шосе Ярмолинці – Проскурів для удару по останньому.

У 1951 році 27 липня обласна газета «Радянське Поділля» повідомляла про бездіяльність Кам’янець-Подільського історичного музею. У повідомленні йшлось, що колектив музею досі не створив стаціонарну експозицію радянського відділу, що наукові працівники не проводили науково-дослідної роботи, не мали належного зв’язку з установами, школами, колгоспами.

24 липня 2014 року в зоні проведення ООС загинуло двоє наших земляків.
Цього дня загинув військовий з Дунаєвець 33-річний капітан Анатолій Романчук. Військовий був начальником розвідки 1-ї гаубічно-самохідно-артилерійської батареї гаубично-артилерійського самохідного дивізіону 72-ї окремої механізованої бригади.
Під час артилерійського обстрілу прикордонного пункту «Довжанський», що на кордоні з Російською Федерацією загинув старший лейтенант Олександр Дзюбелюк. Того ж дня, 27 липня 2014 року, від мінометного обстрілу загинули й три його бойові побратими з Могилів-Подільського прикордонного загону. Сам Олександр Дзюбелюк був родом із села Каскада Новоушицького району.

Минулого року 27 липня у Хмельницькому півтори сотні хмельничан пройшли тест на гепатит С. До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, в обласному центрі пройшла акція «Тест заради життя». Благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» безкоштовно надав 150 експрес-тестів для діагностики гепатиту С. Тестували хмельничан у сквері біля кінотеатру імені Т. Шевченка. Не всі хмельничани, які пройшли діагностику, виявилися здорові. У п’ятьох осіб, зі 150-ти, був виявлений позитивний результат тесту.

У синьому наметі сиділи медики, які відбирали у бажаючих для аналізу кров з пальця. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую