ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 30 серпня

Історія 1034
30 серпня в історії Хмельниччини
30 серпня в історії Хмельниччини. Фото: tvoigroshi.com.ua

Події краю, які увійшли в історію.

30 серпня 1974 року у Хмельницькому відкрили середню школу №5 (нині навчально-виховний комплекс №6). ЇЇ необхідність виникла через те що з розвитком промисловості міста у південно-західному мікрорайоні з'явилися два заводи союзного значення – радіотехнічний завод та завод «Катіон». Вони потребували великої кількості робітників. А тому почалася забудова мікрорайону, збільшилась кількість населення, у тому числі й дітей. У мікрорайоні функціонувала в кінці 60-х на початку 70-х років лише одна школа. Тому в 1973 році по вулиці Молодіжній розпочалося будівництво нової школи, розрахованої на 960 учнів. У перший рік роботи в закладі навчалось майже 700 учнів, працювало 42 вчителі.

30 серпня 2015 року у селі Миньківці у Славутському районі становили пам’ятний знак загиблим українцям і полякам у бою з царським військом. 22 травня 1863 року під селом Миньківці відбувся кривавий бій між царським військом і повстанцями. В бою загинуло близько сотні поляків і українців, які боролися за свободу. Віддати шану героям, та відкрити пам’ятний знак на місці битви прибули представники Польщі та усі небайдужі до тих трагічних подій.

А у далекому 1896 році цього дня від серцевого нападу на залізничній станції Шепетівка від інфаркту помер князь Олексій Лобанов-Ростовський, російський дипломат та історик. Того дня він разом із російським імператором Миколою ІІ повертався поїздом з Відня до Києва.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую