ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 30 серпня

Історія 1617
Цього дня минулого року у Хмельницькому на території Молодіжного парку стартував фестиваль «Республіка»
Цього дня минулого року у Хмельницькому на території Молодіжного парку стартував фестиваль «Республіка». Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

Наприкінці серпня 1672 року після недовгої облоги Кам'янець загарбали турки. Жителям міста, також військовій злозі було дозволено покинути Кам'янець в триденний строк. 30 серпня 1672 року більшість жителів міста на 300 возах покинули місто. За кільна днів після цього відбувся урочистий в'їзд султана Магомета ІV через Руську браму до міста. Здобуття міста викликало велике враження не тільки в Польщі, а й в усьому християнському світі. Поляки робили неодноразові спроби повернути місто, але невдало. Населення покидало місто, завмерла торгівля, більше третини будівель було зруйновано, а решта пошкоджені. Спроби відновити турками місто як торговий центр зазнали невдачі навіть після повернення Кам'янця до польської корони. Майже всі церкви і костели Кам'янця були перетворені на мечеті.

27 років у місті господарювали турки i завдали йому великої шкоди. За цей час турками було вивезено близько 100 возів коштовностей. У 1699 року за Карловицьким договором Туреччина повернула Польщі Поділля, i Кам'янець. Одразу ж після виходу турків з міста польська шляхта поновила утиски i переслідування руських українців.

30 серпня 1974 року у Хмельницькому відкрили середню школу №5 (нині навчально-виховний комплекс №6). ЇЇ необхідність виникла через те що з розвитком промисловості міста у південно-західному мікрорайоні з'явилися два заводи союзного значення – радіотехнічний завод та завод «Катіон». Вони потребували великої кількості робітників. А тому почалася забудова мікрорайону, збільшилась кількість населення, у тому числі й дітей. У мікрорайоні функціонувала в кінці 60-х на початку 70-х років лише одна школа. Тому в 1973 році по вулиці Молодіжній розпочалося будівництво нової школи, розрахованої на 960 учнів. У перший рік роботи в закладі навчалось майже 700 учнів, працювало 42 вчителі.

30 серпня 2015 року у селі Миньківці у Славутському районі становили пам’ятний знак загиблим українцям і полякам у бою з царським військом. 22 травня 1863 року під селом Миньківці відбувся кривавий бій між царським військом і повстанцями. В бою загинуло близько сотні поляків і українців, які боролися за свободу. Віддати шану героям, та відкрити пам’ятний знак на місці битви прибули представники Польщі та усі небайдужі до тих трагічних подій.

Торік 30 серпня у Хмельницькому на території Молодіжного парку стартував фестиваль «Республіка». Тривав він протягом тьох днів, тому жителі та гості міста мали змогу провести літо й зустріти осінь з гарним настроєм та якісною музикою. До того ж на безкоштовний для відвідувачів фестиваль завітали дійсно потужні гурти. Зокрема, найголовнішими родзинками першого дня стали виступи виконавців Alyona Alyona і «Monotonne».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую