ye-logo.v1.2
11 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 8 вересня

Історія 1139
8 вересня в історії Хмельниччини
8 вересня в історії Хмельниччини. Фото: perlyna.km.ua

Події краю, які увійшли в історію.

У 1431 році 8 вересня король Владислав ІІІ надав Сатанів (який був тоді селом) з прилеглими Яблоновим, Стрийовим, Постолівцями і Борщівкою із правом спадкування вічного, Петру Одровонжу воєводі Подільському. Надання містило низку застережень зокрема: воєвода сам або через рівного собі заступника має жити в наданих маєтностях, він має ставити в закордонні походи 6 списників і 12 стрільців, а коли треба обороняти край – ставати з усіма своїми людьми, а передати свою маєтність третій особі він може тільки за королівським дозволом.

8 вересня 1994 року у Кам’янці-Подільському відкрито пам’ятник Юхимові Йосиповичу Сіцінському. Відомого історика, археолога, культурно-громадського діяча Поділля, священника Юхима Сіцинського, сучасники називають «душею подільської історії». У радянський час він зазнав чимало утисків, про що ми поговоримо нижче. Він був членом Комітету охорони пам’яток старовини, мистецтва і природи, почесним членом Кам’янець-Подільського наукового товариства при Всеукраїнській академії наук. Після другого арешту в 1929 році вчений не зміг знайти роботу в Кам’янці-Подільському і змушений був переїхати до столиці, де працював науковим співробітником Всеукраїнського музейного містечка. Проте 1933 року був звільнений і змушений повертатися назад до Кам’янця-Подільського, де прожив останні роки свого життя. Помер Юхим Сіцінський 7 грудня 1937 року, був похований на Руськофільварецькому кладовищі. Могилу вченого можна відвідати і сьогодні, вона збереглася до наших днів.

Цього дня у зоні проведення операції Об'єднаних сил загинув наш земляк Євген Добровик. Дунаївчанин Євген Добровик помер 8 вересня 2014 року у Львівському військовому госпіталі, від тяжких поранень. 24-річний військовий служив у 8-му окремому полку спеціального призначення.

8 вересня 2015 року на Хмельниччині відбувся Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. Подія зібрала делегації з 22 областей держави. У Всеукраїнському зльоті взяли участь учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Лісівників нашого регіону стали наставниками юним лісівникам.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую