ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 14 вересня

Юна МІТРАШКО Історія 1367
14 вересня в ысторыъ краю
14 вересня в ысторыъ краю. Фото: blogspot.com

Події краю, які увійшли в історію.

Із записів в Заславській замковій книзі відомо, що 14 вересня 1573 року в Заславі (нині Ізяслав) розглядалась справа пов’язана з відьомством. Міщанин Мисько Семенович і його дружина Кулина подали скаргу на посадовця Семена, який називав Кулину відьмою. Ніяких свідчень чи «знаків» у відьомстві посадовець не навів, але під присягою свідчив, що саме Кулина і її мати спричинили хворобу його сина. У публічному розгляді справи намісник виніс рішення, щоб Семен особисто вибачився перед жінкою. А ще протягом двох тижнів заплатити їй відшкодування. Про те чи вибачився чоловік перед Кулиною, запису в книзі немає та можна зробити висновок, що відьмою жінку не визнали. Так, Заславська замкова книга містить кілька записів, пов’язаних зі звинуваченням жінок у відьомстві. Правда, жодне з них обвинувальниками не було доведено у судовому порядку, як того вимагав Статут Литовський.

У 1919 році 14 вересня до урядового центру Української Народної Республіки в Кам’янці-Подільському приїхав повстанський отаман Зелений (Данило Ількович Терпило) — один із найвидатніших керівників селянського повстанського руху в Україні. Отаман мав намір у Кам'янці зустрітися з урядовцями Директорії і особисто з Симоном Петлюрою для отримати від союзників велику партію зброї.

Цього дня у 2018 році в зоні проведення операції Об’єднаних сил загинув Олександр Слободян з Ізяслава. Військовий помер в лікарні Волновахи від поранення, отриманого напередодні під час несення служби в районі села Гранітне Волноваського району Донецької області.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую