ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 11 жовтня

Історія 1460
Жванецький замок, літографія Наполеона Орди 1876 року
Жванецький замок, літографія Наполеона Орди 1876 року . Фото: uk.wikipedia.org

Про події минулого, які увійшли в історію Хмельниччини.

Зі жовтня до грудня 1653 року військ під проводом Богдана Хмельницького та кримського хана Іслам Гірея ІІІ тримали в облозі табір польської армії під містечком Жванець (нині село у Кам’янець-Подільському районі — авт.). Зокрема, 11 жовтня козаки разом із кримськотатарським військом щільно оточили сили противника. Таким чином армія Речі Посполитої залишилась без доступу до продовольства й опинилася у критичній ситуації. До початку грудня від голоду і хвороб померло щонайменше 20 тисяч людей.

Богдан Хмельницький був упевнений, що за обставин, в яких опинилися поляки, король буде змушений капітулювати. Тому, зважаючи й на ненадійність кримського хана як союзника, він відмовився від вирішальної битви. Тим часом польському королеві вдалося змовитись з ханом і без участі гетьмана вони уклали сепаратне перемир’я.

А 11 жовтня 2016 року в Кам’янці-Подільському науковці з національного університету імені Івана Огієнка зробили офіційну заяву щодо літочислення Смотрицького каньйону. За їх словами, воно розпочалося 230 тисяч років тому. Саме тоді, з моменту Дніпровського зледеніння, розпочалося формування цієї геологічної пам’ятки природи. Такий висновок науковці зробили внаслідок досліджень, які замовила міська рада. Працювала велика команда під керівництвом кандидатів географічних наук: доцента кафедри екології Ганни Чернюк, яка займається подібними розвідками 30 років, і доцента кафедри географії та методики її викладання Ігоря Касіяника.

11 жовтня 2018 року в Хмельницькому місцеві автомобілісти влаштували страйк проти підвищення цін на пальне. Таким чином активісти підтримали масовий страйк, який проходив у різних частинах Україні. У кількох районах Хмельницького автомобілісти перекрили дороги й ходили пішохідними переходами, зупинивши весь транспорт. Учасники акції протести пояснювали, що так хочуть привернути увагу керівництва держави до проблеми високих цін на пальне.

11 жовтня 2018 року в кількох районах Хмельницького автомобілісти перекрили дороги. Фото: з архіву редакції

11 жовтня 2018 року в кількох районах Хмельницького автомобілісти перекрили дороги. Фото: з архіву редакції

А торік 11 жовтня у Хмельницькому обласному художньому музеї стартував артмарафон «Окрилені рожевою стрічкою». Він проходив у рамках відзначення Всесвітнього дня профілактики та боротьби з раком молочної залози. Під час марафону відбулася презентація робіт вінницької фотохудожниці Наталії Базилєвої, на якій зображені жінки, які дотичні до хвороби раку молочної залози. Після виставки хмельничанки, які прийшли до обласного музею, мали нагоду пройти огляд у лікаря мамолога-онколога.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую