ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 11 жовтня

Історія 1006
11 жовтня 2018 року у декількох районах Хмельницького, автомобілісти перекрили дороги
11 жовтня 2018 року у декількох районах Хмельницького, автомобілісти перекрили дороги. Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

У 1653 році тривала облога українським військом під керівництвом Богдана Хмельницького разом із військом кримського хана ІсламГірея ІІІ табору польської армії під містечком Жванець (нині Кам’янець-Подільський район). Загалом вона тривала понад два місяці — від жовтня до грудня. 11 жовтня козаки, кількість яких майже дорівнювала польській армії, разом із кримськотатарським військом щільно оточили сили противника. Королівська армія залишилась без доступу до продовольства їх становище стало критичним. До початку грудня від голоду і хвороб померло щонайменше 20 тисяч осіб. Богдан Хмельницький був упевнений, що за тих обставин, в яких опинилися оточені, король буде змушений капітулювати. Тому, зважаючи також на ненадійність кримського хана як союзника, він відмовився від генеральної битви. Тим часом польському королеві вдалося змовитись з ханом без участі Хмельницького вони уклали сепаратне перемир’я і 6 грудня припинив воєнні дії.

11 жовтня 2016 року в Камянці-Нодільському науковці, перед громадськістю, зробили заяву з приводу літочислення Смотрицького каньйону. За їх словами, воно розпочалося 230 тисяч років тому. Саме тоді, з моменту Дніпровського зледеніння, розпочалося формування цієї геологічної пам’ятки природи і відкрило доступ до порід, яким понад 416 млн років. До такого висновку науковці прийшли у ході досліджень, які замовила міська рада. Працювала велика команда під керівництвом кандидатів географічних наук – доцента кафедри екології Ганни Чернюк, котра займається подібними розвідками 30 років, і доцент кафедри географії та методики її викладання Ігор Касіяник.

Минулого року 11 жовтня хмельницькі автомобілісти влаштувати страйк проти підвищення цін на пальне. Місцеві активісти підтримали масовий страйк, який відбувався в Україні проти високих цін на пальне. По місту, у декількох районах Хмельницького, автомобілісти перекрили дороги і ходили по пішохідному переходу, зупиняючи увесь транспорт. Розпочали бойкот з о дев'ятій годині. Учасники страйку пояснювали, що так хочуть привернути увагу керівництва держави на проблему високих цін на пальне, та якщо виходитимуть щодня і перекриватимуть дороги, якщо їхні вимоги не будуть виконані

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую