ye-logo.v1.2
5 Грудня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 25 жовтня

Історія 1172
У жовтні-листопаді 1919 року УНР опинилася затиснутою ворогами республіки та вела виснажливі бої з більшовиками і білою армією Денікіна
У жовтні-листопаді 1919 року УНР опинилася затиснутою ворогами республіки та вела виснажливі бої з більшовиками і білою армією Денікіна. Фото: tsdavo.gov.ua

Події краю, які увійшли в історію.

У 1919 році армія УНР вела виснажливі бої з більшовиками і денікінцями. Щоб об'єднати всі сили 25 жовтня 1919 року Директорія УНР в Кам'янці-Подільському скликала державну нараду за участю Директорії, обох урядів, представників Буковинської Національної Ради та представників партій, спілок, земств, кооперативних організацій. У виступі на нараді Головний Отаман наголосив, що доля республіки залежить від армії і змалював її важке становище. Та все ж Петлюра вірив у перемогу української справи і створення демократичної республіки. Але перехід Української гальцької армії на бік Денікіна та розвал фронту призвели до листопадової катастрофи. 15 листопада 1919 року в місті відбулося останнє засідання Директорії на чолі з Симоном Петлюрою та міністрів уряду. На ньому ухвалили, що в зв'язку з виїздом за кордон двох членів Директорії верховне керівництво справами республіки покладається на Головного Отамана Петлюру, який іменем Директорії затверджує всі закони та постанови.

16 листопада Петлюра покинув Кам'янець, а дещо пізніше виїхав за кордон. Так закінчилась одна з найдраматичніших сторінок української національно-визвольної боротьби - Кам'янецька доба Директорії УНР, в якій Симон Петлюра відіграв провідну роль.

25 жовтня 1919 року Директорія УНР в Кам'янці-Подільському скликала державну нараду за участю Директорії, обох урядів, представників Буковинської Національної Ради та представників партій, спілок, земств, кооперативних організацій. Фото: tovtry.com

У Славуті на території Міжнародного збірного кладовища «Поле Пам’яті» 25 жовтня 2016 року перепоховали рештки 76 німецьких військовополонених. Військові загинули під час Другої світової війни. Це стало можливим за ініціативи Представництва Німецької Народної Спілки догляду за військовими похованнями. Служба займається розшуком та перепохованням німецьких солдатів часів Другої світової війни. Мета роботи у тому, щоб зберегти пам’ять загиблих солдат для їх живих родичів в Німеччині, які хочуть знати, де поховані близькі їм люди.

25 жовтня 2016 року у Славуті перепоховали рештки 76 німецьких військовополонених. Фото: slavuta-mvk.info

У 2018 році 25 жовтня на місці масового вбивства Ізяславських євреїв у Сошенському лісі відкрили монумент. У семи кілометрах від Ізяслава, де згідно із документами, було вбито близько 2 000 євреїв Ізяслава та околиць. На відкритті були присутні представники посольств США, Ізраілю та Латвіі, лідери єврейських організацій України, раввини та місцева влада. Монумент розроблений латвійським скульптором Глєбом Пантелеєвим і виготовлений у Житомирській області.

25 жовтня 2015 року відбувалися вибори до місцевих органів влади. Журналісти сайту «Є» стежили за перебігом виборів в режимі онлайн та повідомляли найсвіжіші новини в прямому ефірі.

Тоді, згідно з даними ЦВК, явка виборців на Хмельниччині становила 50,8 відсотків, усього в області 521391 виборець отримав бюлетені. Найактивніше голосували у Білогірському районі: там віддали голоси за нову владу 65,7 відсотка виборців. Найменш активними були на Старокостянтинівщині, де явка становила 44,2 відсотка.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую