ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 29 жовтня

Юна МІТРАШКО Історія 554
29 жовтня в історії Хмельниччини
29 жовтня в історії Хмельниччини. Фото: platfor.ma

Про події краю, які стали історією.

29 жовтня 1961 року у Камянці-Подільському виявили фрагментами кераміки раннього періоду трипільської культури. Археологічні знахідки виявили траншеї по провулку Кузнечному (нині без назви, з’єднує площу Польський ринок з вулицями Францисканською та Кузнечною) на глибині 2 метрів. Займався дослідженнями Сергій Шкурко, який протягом довгого часу проводив археологічні дослідження на території Старого міста та наглядав за земляними роботами. Йому вдалося створити археологічну карту Камянця-Подільського. Ця карта, за інформацією історика Ігоря Старенького, яка подана у збірці "Наукові праці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника", так і не побачила світ за життя автора і залишалася до 2017 року в машинописному варіанті.

29 жовтня 2014 року визначили переможця конкурсу на кращий проєкт пам’ятника «Небесній сотні» у Хмельницькому. Закритим голосуванням журі обрало проект-переможець: 17 із 21 члена журі віддали свої голоси за роботу під номером 2503 – «Молитва «Небесній сотні», авторства хмельницьких скульпторів Миколи Мазура та Романа Албула. Встановили монумент у серпні 2017 року.

Цього дня у 2015 році “кіборга” з Деражні Олександра Михайлюка звільнили з полону бойовиків ДНР. 29 жовтня, відбувся обмін полоненими між терористами "ДНР/ЛНР" і Києвом на мосту біля міста Щастя. З полону визволили 9 українців. Серед них мешканець села Нижнє Деражнянського району Олександр Михайлюк – "кіборг" донецького аеропорту. Чоловіка схопили бойовики ДНР 21 січня 2015 року.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую