ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 29 жовтня

Історія 1991
Цього дня шість років тому визначили переможця конкурсу на кращий проєкт пам
Цього дня шість років тому визначили переможця конкурсу на кращий проєкт пам'ятника «Небесній сотні» у Хмельницькому. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

У номері від 29 жовтня 1918 року «Подольская мисль» повідомляла про успішні досягнення Жванецького товариства «Просвіта» на різних ділянках культурно-освітньої праці. Зокрема, йшлося про значне зростання книжкового фонду місцевої бібліотеки, яка збільшувалась, головним чином, завдяки пожертвам міських та сільських меценатів. Наразі редакція констатувала, що літературний голод цим не задовольнити, а тому передала прохання ради товариства до усіх небайдужих «щедро дарувати непотрібні прочитані книги на усіх мовах». У цьому ж контексті, як приклад, наводився факт виділення Подільським губернським земством тисячі гривень на придбання необхідних книг.

29 жовтня 1961 року у Камянці-Подільському виявили фрагментами кераміки раннього періоду трипільської культури. Археологічні знахідки виявили траншеї по провулку Кузнечному (нині без назви, з’єднує площу Польський ринок з вулицями Францисканською та Кузнечною) на глибині 2 метрів. Займався дослідженнями Сергій Шкурко, який протягом довгого часу проводив археологічні дослідження на території Старого міста та наглядав за земляними роботами. Йому вдалося створити археологічну карту Камянця-Подільського. Ця карта, за інформацією історика Ігоря Старенького, яка подана у збірці "Наукові праці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника", так і не побачила світ за життя автора і залишалася до 2017 року в машинописному варіанті.

29 жовтня 2014 року визначили переможця конкурсу на кращий проєкт пам’ятника «Небесній сотні» у Хмельницькому. Закритим голосуванням журі обрало проект-переможець: 17 із 21 члена журі віддали свої голоси за роботу під номером 2503 – «Молитва «Небесній сотні», авторства хмельницьких скульпторів Миколи Мазура та Романа Албула. Встановили монумент у серпні 2017 року.

Цього дня у 2015 році “кіборга” з Деражні Олександра Михайлюка звільнили з полону бойовиків ДНР. 29 жовтня, відбувся обмін полоненими між терористами "ДНР/ЛНР" і Києвом на мосту біля міста Щастя. З полону визволили 9 українців. Серед них мешканець села Нижнє Деражнянського району Олександр Михайлюк – "кіборг" донецького аеропорту. Чоловіка схопили бойовики ДНР 21 січня 2015 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую