ye-logo.v1.2

В Кам’янець-Подільському музеї-заповіднику експонують пляшки незвичної форми

Історія 1551
Експонати знайдені під час розкопок у дворику Музею старожитностей у 2019 році
Експонати знайдені під час розкопок у дворику Музею старожитностей у 2019 році. Фото: зі сторінки музею-заповідника у фейсбуці

Вони знайдені цьогоріч під час розкопок.

В Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику показали, якими пляшками для оцту користувалися в місті на початку ХХ століття.

Як зазначають в музеї-заповіднику, виробники застосовували для пляшок досить незвичні форми. «Ця речовина не тільки додає смаку і надає блиску речам, але є й досить небезпечною. Щоб зменшити кількість нещасних випадків від отруєння оцтовою кислотою, з 20-х років ХХ століття її почали розливати у пляшки трикутної форми», - йдеться в повідомленні.

Музейники розповідають, що автором ідеї був Олександр Пучков (1887–1952) – лікар та засновник московської станції екстреної медичної допомоги. Як голова швидкої допомоги він побачив велику кількість нещасних випадків через те, що оцет випадково плутали з іншими рідинами. В результаті зміни форми пляшок кількість нещасних випадків різко зменшилась.

До теми: Просіла бруківка: в Кам’янці-Подільському археологи натрапили на знахідки.

Пляшки від оцтової есенції, які експонують в музеї-заповіднику, датуються 20-30-ми роками ХХ століття. Вони знайдені під час розкопок у дворику Музею старожитностей у 2019 році.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую