ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 3 листопада

Історія 1780
Представники Кам
Представники Кам'янець-Подільського державного українського університету брали активну участь у підтримці Дієвої Армії УНР. Фото: uinp.gov.ua

Про події минулого, які увійшли в історію Хмельниччини.

У Кам’янці-Подільському 3 листопада 1861 року освятили церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Таким чином кам’яний храм замінив дерев’яний. Останній ще у 1672 році перед захопленням Поділля турками був розібраний через його ветхість. Однак 27-річне панування Османської імперії перешкодило реалізувати запланований проєкт будівництва нової кам’яної церкви. Її закласти спромоглися лише у 1845 році.

Під час Української революції 1917-1921 років представники Кам’янець-Подільського державного українського університету брали активну участь в підтримці Дієвої Армії УНР. Так, з 3 листопада 1919 року професорсько-викладацька корпорація навчального закладу почала перераховувати п’ять відсотків своєї зарплатні на потреби хворих і поранених козаків. Лише впродовж одного місця вони надали шпиталям 3 тисячі 824 карбованців. Таким чином освітяни змогли полегшити становище бійців, які були змушені відновлюватися фронту та поширення тифу. Про це зазначив історик Олександр Завальнюк у статті «Кам’янець-Подільський університет улітку-восени 1919 року: підтримка української державності й зміцнення бази національної вищої освіти».

За інформацією видання «Шепетівський вісник», 3 листопада 1919 року представник УНР у Волинській губернії, комісар Сумникевич повідомляв зі Старокостянтинова про «перекидання» польських військ у район Заславля та Шепетівки. Саме після осіннього вступу на Волинь, поляки запровадили замість українських державно-громадських установ власні комісаріати у повітах і магістрати у містах. Повіти поділили на райони, а менші волості, наприклад Шепетівську, — на гміни. Також вони повсюдно позачиняли школи, зупинили діяльність політичних і громадських організацій. Таким чином Шепетівка перебувала під владою Польщі до початку липня 1920 року.

3 листопада 2018 року у Хмельницькому відбулась молитовна хода. Нею вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя під час російсько-української війни. На згадку про загиблих учасники ходи тримали в руках портрети полеглих земляків. Молитовна хода пройшла від пам’ятника Героям Небесної Сотні до Костелу Христа Царя Всесвіту, що на проспекті Миру.

3 листопада 2018 року у Хмельницькому відбулась молитовна хода. Фото: adm-km.gov.ua

3 листопада 2018 року у Хмельницькому відбулась молитовна хода. Фото: adm-km.gov.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую