ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 26 листопада

Історія 667
26 листопада 1919 року у Старокостянтинові пройшла проходила остання нарада уряду УНР за участю Симона Петлюри. Сьогодні про це нагадує меморіальний знак
26 листопада 1919 року у Старокостянтинові пройшла проходила остання нарада уряду УНР за участю Симона Петлюри. Сьогодні про це нагадує меморіальний знак. Фото: starkonnb.info

Події краю, які увійшли в історію.

26 листопада 1919 року у Старокостянтинові пройшла остання нарада уряду УНР за участю Симона Петлюри. У ній, крім членів уряду, взяли участь командарм В.Тютюнник, начальник штабу Головного отамана М.Юнаків. На нараді було вирішено продовжити відступ в напрямку Бердичева та як найшвидше ввійти в безпосередній зв’язок з більшовицькими військом, що з півночі наступало проти армії Денікіна. Члени уряду і Петлюра мали виїхати в напрямку на північний схід. Минулого року, у вересні, в Старокостянтинові на будинку де у 1919 році відбувалась остання урядова нарада за участі Петлюри відкрили меморіальний знак. Нині в будівлі знаходиться міжшкільний навчально-виробничого комбінат.

26 листопада 2013 року вперше позачергова сесія Хмельницької міської ради пройшла просто неба. На неї зареєструвалися 41 із 60 депутатів. Було прийнято рішення «Про звернення депутатів Хмельницької міської ради до Президента України, Верховної Ради України щодо відновлення курсу на європейську інтеграцію та укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом». У ньому депутати одностайно вимагали відновити курс на європейську інтеграцію та підписати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом. А також, відправити уряд Азарова в відставку. Згодом сесії просто неба відбувалися ще декілька разів.

У 2014 році 26 листопада внаслідок обстрілів на Луганщині загинув 26-річний Віталій Крижак з Летичівщини. Старший солдат Віталій Крижак проходив службу у зоні АТО в батальйоні спеціального призначення «Київська Русь», що дислокується на Луганщині, оператором протитанкового взводу окремої мотопіхотної роти. Загинув під час виконання бойового завдання біля блокпоста поблизу села Райгородка внаслідок обстрілу вантажного автомобіля, в якому їхали бійці.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую