ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 1 грудня

Історія 1912
У 2013 році в перший день зими на площі в Хмельницькому зібрався багатотисячний мітинг на підтримку Євромайдану
У 2013 році в перший день зими на площі в Хмельницькому зібрався багатотисячний мітинг на підтримку Євромайдану. Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

Після приходу до влади більшовиків у 1920 році, вони поставили за мету сформувати кадри спеціалістів сільськогосподарської галузі, які мали реалізувати плани перебудови суспільства. Повною мірою це стосується Поділля, яке традиційно було аграрним регіоном. Тут на початку 20-х років розпочали свою роботу декілька технікумів сільськогосподарського профілю. Зокрема 1 грудня 1922 року було створено Кам’янець-Подільський сільськогосподарський технікум імені Карла Лібкнехта. У своїй структурі технікум мав два відділи – агрономічний та сільськогосподарської технології. Цей виш проіснував недовго. У травні 1924 року його було перетворено в хімічний.

Деякі історичні джерела розповідають про розвиток банківської справи на теренах нашого краю. Скажімо, діяльність Кам'янець-Подільського відділення Державного банку розпочалася в липні 1865 року. Правда, підготовка до його відкриття розтягнулася на півтора роки. Цілий рік тривало листування, аж поки влада Кам'янця-Подільського вишукала приміщення для банку. Це був досить солідний будинок із казематними підвальними камерами. Він стояв на місці нинішнього головного корпусу училища культури. Тут Кам'янець-Подільське відділення Держбанку працювало майже 30 років - аж до 1901 року, коли відділення перебралося в спеціально зведений для нього будинок біля Новопланівського мосту.

Обов'язок створити та очолити Кам'янець-Подільське відділення Держбанку було покладено на колезького асесора Василя Добролюбова. Він був його керівником до 1879 року. Опісля велика заслуга в становленні відділення належить Миколі Чудинському. Майже рік, від 6 лютого до 1 грудня 1879 року, він виконував обов'язки керівника відділення. Можна було очікувати, що після смерті Василя Добролюбова саме Микола Васильович очолить Кам'янець-Подільське відділення банку. Проте 1 грудня 1879 року новим керівником став 37-річний Петро Дебогорій-Мокрієвич - він мав гарні зв'язки у «верхах». До того ж Миколі Чудинському тоді вже було 58 років. Очевидно, енергія і молодість Дебогорія-Мокрієвича стали додатковим аргументом на користь саме його кандидатури.

1 грудня 2011 року було підведено підсумки акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», де Кам'янець-Подільська фортеця стала одним із 7 чудес України. Окрім Кам’янець-Подільської фортеці, переможцями стали: Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця (Одеська область), Алупкінський (Воронцовський) палац (Крим), Луцький Верхній замок (Волинська область), Митрополичий палац (Чернівці), Палац у Качанівці (Чернігівська область) та Хотинська фортеця (Чернівецька область).

Додамо, що Кам'янець-Подільська фортеця вперше згадується в 1374 році в грамоті князя Юрія Коріатовича, який володів на той час Поділлям. Археологічні дослідження свідчать, що фортеця існувала ще в Х-ХIII століттях. Нині Кам’янець-Подільська фортеця — одна з найпопулярніших туристичних локацій України.

1 грудня 2011 року було підведено підсумки акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», де Кам'янець-Подільська фортеця стала одним із 7 чудес України. Фото: з архіву

У 2013 році в перший день зими на площі в Хмельницькому зібрався багатотисячний мітинг на підтримку Євромайдану. Згодом частина мітингувальників, що зібралися на майдані Незалежності направилася до телерадіокомпанії «Поділля-центр». Хмельничани вимагали організувати на майдані пряму трансляцію подій з Києва. У приміщення телерадіокомпанії мітингувальників не пустили. Далі мітингарі подалися до офісу партії Регіонів, що знаходилась навпроти облдержадміністрації, розгромили табличку. Біля офісу міліціонери стримували натиск людей.

У 2013 році в перший день зими на площі в Хмельницькому зібрався багатотисячний мітинг на підтримку Євромайдану. Фото: з архіву

1 грудня 2017 року в зоні проведення АТО загинув Олександр Горний з Кам'янця-Подільського. Захисник служив у 11-му зенітному ракетному полку. Трагічно загинув в районі селища Гродівка, Покровський району, що на Донеччині.

Торік у перший день зими, в обласному центрі відбулося відкриття Різдвяного ярмарку, під час якого урочисто запалили вогні новорічної ялинки та святкових ілюмінацій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую