ye-logo.v1.2

Сторінками газет минулого

Історія 3514
Фото: Юлія

Гортаючи сторінки газет столітньої давнини, мимоволі звертаєш увагу, що у нас на Поділлі щороку знаходили по декілька великих та десятки маленьких скарбів.

От й весняні дні 1909 року принесли чергову знахідку, про що повідомила газета «Русское слово» від 14 травня 1909 року:
«КАМЕНЕЦ-ПОдОЛЬСК. 13 мая на берегу Смотрича обнаружен громадный клад из турецких золотых и серебряных монет. Место находки было окружено полицией, которая при помощи солдат местного гарнизона изъяла ценную находку. Обнаруживший клад получит приличное вознаграждение».


ЕМІГРАЦІЯ ДО ЗЕМЛІ ОБІТОВАНОЇ
Початок ХХ століття ознаменувався масовою еміграцією єврейського населення Поділля до землі Обітованої. Подільські євреї скупляли землі на Близькому Сході та почали виїжджати на постійне проживання. Таку інформацію обнародувала газета «Киевские Вести» від 9 травня 1910 року:
«После праздника Пасхи из Винницкого и Летичевского уездов несколько сот еврейских семейств собираются двинуться в Месопотамию, Сирию и другие местности Азиатской Турции, где ими приобретена земля по 10-12 руб. за десятину. Особенно много переселенцев собираются уезжать из Винницы, Жмеринки и містечка Новоконстантинова. В Новоконстантинове образовался кружок зажиточных евреев, который решил послать двух уполномоченных для осмотра будущих мест поселения эмигрантов, а уже потом окончательно решиться на выезд».


ПОДІЛЛЯ – НАЙБІЛЬШИЙ ЕКСПОРТЕР… ГУСЕЙ
На початку ХХ століття на Поділлі небувалого розмаху набув розвиток птахівництва. За період з 1904 по 1910 роки Подільська губернія стала найбільшим в Російській імперії виробником та експортером яєць. Так, в 1910 році з Поділля було вивезено понад 150 мільйонів штук яєць! Основним закордонним ринком збуту була Англія, а також Франція та Німеччина. До того ж наш край вийшов на перше місце в імперії по вивозу птиці – переважно гусей. Ось що повідомляла газета «Экономическая жизнь Подолии» 1 травня 1913 року: «Вывоз птицы из Подолии. В 1912 году через одну лишь таможню в Гусятине вывезено за границу из Подольской губернии 39545 голов птицы. В 1911 году через эту же таможню было вывезено 30700 голов. Отметим, что Подольская губерния занимает по вывозу птицы (преимущественно гусей) одно из первых мест в Российской империи»
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую