ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Старовинний експонат передали Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець»

Історія 3297
Жорна датують серединою ХІХ століття
Жорна датують серединою ХІХ століття. Фото: НІАЗ «Кам'янець»

Знахідка буде експонуватися в експозиції «Кам'яне мережево міста».

Фонди Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» поповнилися новим старовинним експонатом: мешканці району передали до установи знахідки, які будуть експонуватися в експозиції «Кам'яне мережево міста». Про це розповідають на сторінці заповідника у фейсбуці.

«Жорна середини ХІХ століття. Конструкція складається із нижнього нерухомого жорна та верхнього рухомого жорна. Вони плоскої круглої форми, мелючі боки яких із стертими жолобками. Нерухоме жорно має нижнє веретено із стержнем (втулкою), що скріплюється із верхнім диском. На рухомому жорні з боку отвір, щоб вставляти дерев’янe ручку», - розповідають в НІАЗ «Кам’янець».

Старовинні жорна були передані до заповідника Русланом Романюком та його бабусею Євгенією Бурденюк, мешканкою села Баговиця Кам’янець-Подільського району.

До теми: Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» передали старовинні знахідки.

Старовинні жорна були передані до заповідника Русланом Романюком та його бабусею Євгенією Бурденюк. Фото: НІАЗ «Кам'янець»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую