ye-logo.v1.2

31 січня: історія, події та факти

Історія 1413
31 січня минулого року на сайті «Є» вийшов перший матеріал, присвячений темі коронавірусу
31 січня минулого року на сайті «Є» вийшов перший матеріал, присвячений темі коронавірусу. Фото: ілюстративне pixabay.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

В Україні про загрозу COVID-19, пандемія якого бере свій початок у Китаї в грудні 2019 року, почали частіше говорити у другій половині січня 2020-го. Активізація поширення нового вірусу збільшувала кількість повідомлень про підготовку медицини до нової загрози. Наприклад, перша публікація сайту «Є», присвячена цьому штаму коронавірусу, датована 31 січня 2020 року.

На той час на теренах Хмельниччини фактично вже вирувала епідемія, але не коронавірусу. У деяких населених пунктах був перевищений епідеміологічний поріг захворюваності на ГРВІ. Зокрема, зростала кількість випадків інфікування грипом. Тому в області все більше шкіл закривалося на карантин.

На фоні цього йшла підготовка до можливого спалаху коронавірусу в Україні та на Хмельниччині. Власне й тому кореспонденти сайту «Є» тоді поцікавилися ситуацією. Опорним закладом для боротьби з новою інфекцією на території нашого краю Міністерство охорони здоров’я визначило Хмельницьку інфекційну лікарню.

«Ми отримали вже всі рекомендації від Міністерства охорони здоров’я щодо можливої ситуації, — розповідала рік тому директорка Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна. — Натомість ми відправили свої вимоги, які стосуються забезпечення нашого закладу сучасними засобами індивідуального захисту: масками, костюмами, додатковими медикаментами… Очікуємо, що отримаємо усе це з державного резерву. Також ми вже провели заняття з усім персоналом на випадок, якщо буде поширення цього вірусу».

А вже наприкінці лютого у Хмельницькій облдержадміністрації спільно з медиками говорили про готовність краю до спалаху COVID-19. Однак пізніше ситуація в області та країні виявилася дещо інакшою…

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1747 рік — у Лондоні відкрили госпіталь «Лок», який став перший у світі медичним закладом для лікування венеричних хвороб.

1865 рік — хімік Дмитро Менделєєв захистив дисертацію «Про з’єднання спирту з водою». Таким чином цей день став умовною датою «народження» рецепту російської горілки.

1943 рік — оточена під Сталінградом німецька 6-а Армія капітулювала разом з генерал-фельдмаршалом Фрідріхом Паулюсом. Останній здався у полон і був заарештований. До речі, у полон його взяв українець — старший лейтенант Федір Ільченко, який народився у селі Ярмолинці Вінницької області. На відміну від інших німецьких генералів Фрідріх Паулюс не був засуджений за військові злочини. Він став одним зі свідків сторони обвинувачення на Міжнародному військовому трибуналі в Нюрнберзі.

2020 рік — Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії вийшло зі складу Європейського Союзу. Країна була його частиною 47 років, але 52 відсотки її громадян на референдумі у червні 2016 року, який отримав назву «брекзит», висловилися про необхідність виходу з ЄС.

Цього дня народилися

1797 рік — Франц Шуберт, австрійський композитор.

1876 рік — Олександр Динник, український науковець у галузі механіки та теорії пружності.

1937 рік — Філіп Ґласс, американський композитор. До його творів належать опери «Ейнштейн на пляжі», «Сатьяґраха», «Ехнатон».

Цей день в історії Хмельниччини

Соціально-економічні експерименти більшовицької влади у 1920-1930-х роках супроводжувалися частими реформами адміністративно-територіального устрою.

Зокрема, постанова від 31 січня 1923 року поклала початок подібній реформі на Поділлі. Згідно з нею зменшувалася кількість адміністративно-територіальних одиниць шляхом укрупнення волостей і повітів. Територія сучасної Хмельницької області увійшла до складу Кам’янецького та Проскурівського округів Подільської губернії та Шепетівського округу Волинської губернії.

31 січня 2015 року під час виходу з Дебальцевського котла загинув славутчанин Юрій Ковальчук. Він був мобілізованим військовослужбовцем 30-ї окремої механізованої бригади. Героя понад пів року вважали безвісти зниклим у зоні проведення АТО. Його вдалося ідентифікувати лише за допомогою експертизи ДНК.

З Юрієм Ковальчуком на його батьківщині попрощалися 27 вересня 2015 року. Указом президента від 6 квітня 2018 року Героя посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую