ye-logo.v1.2

11 лютого: історія, події та факти

Історія 1557
Кафедральний собор, який у 1890-му дав перший притулок музеєві, котрий розпочинався як давньосховище старожитностей в Кам
Кафедральний собор, який у 1890-му дав перший притулок музеєві, котрий розпочинався як давньосховище старожитностей в Кам'янці-Подільському. Фото: kampod.at.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

11 лютого 1890 року починається історія Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Він був заснований як давньосховище старожитностей. Давньосховище розмістилося у верхній галереї Казанського кафедрального собору в Старому місті. Храм не зберігся, але залишилися його опис і знімки.

Музей формувався як краєзнавчий заклад, який сконцентрував різноманітні матеріали та відомості з місцевої історії, природи, народного побуту і мистецтва. Очолював інституцію дослідник Поділля Юхим Сіцінський, який уклав та опублікував детальні описи пам’яток музею - понад 7,5 тисячі одиниць.

У 1920 році пам’ятки зібрання увійшли до складу місцевого історико-археологічного музею (нині - Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник).

Нині музей - це найбільший музей Хмельницької області та один із найдавніших в Україні.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1809 рік - Роберт Фултон запатентував пароплав.

• 1919 рік - Після відставки Волидимра Винниченка головою Директорії став Симон Петлюра.

• 1929 рік - Італія підписала з папою Пієм XI так звані Латеранські угоди, у відповідності з якими було створено нову папську державу Ватикан, який Італія визнавала як рівноправний суб'єкт міжнародного права. Згідно з угодами, папа римський відмовлявся від участі в політичному житті Італії, міжнародних конференціях на державному рівні, залишаючись лише главою католицької церкви і папської держави.

• 1990 рік - Після 27-и років ув'язнення звільнено борця за права чорношкірих Нельсона Манделу, засудженого в 1964 році на довічне ув'язнення. Звільнення Мандели було однією з умов, які висунув Африканський Національний Конгрес (АНК) в обмін на згоду брати участь в розробці нової конституції країни.

Цього дня народилися

• 1670 рік - Самійло Величко, український козацький літописець.

• 1847 рік - Томас Алва Едісон, американський електротехнік, винахідник, автор більше тисячі запатентованих розробок, засновник декількох підприємств і компаній, організатор і керівник першої американської науково-дослідної лабораторії (1872).

Цей день в історії Хмельниччини 11 лютого

1920 року, згідно з наказом польського головного комісара Волині й Подільського фронту Антонія Мінкевича, заарештовано представників уряду Української Народної Республіки. Серед них прем’єр-міністра Ісака Мазепу, міністра юстиції Андрія Лівицького, головно уповноваженого уряду УНР Івана Огієнка та міністра праці Осипа Безпалка. Через місяць, 11 березня, у Варшаві українській дипломатичній місії польське Міністерство закордонних справ надало офіційне вибачення за «прикрий випадок» арешту.

11 лютого 2015 року «Укрпошта» випустила конверт присвячений Кам’янець-Подільському музею. В рамках святкування річниці з дня заснування місцевого державного історичного музею-заповідника відбулось урочисте спецпогашення художнього маркованого конверта.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую