ye-logo.v1.2

3 квітня: історія, події та факти

Історія 1689
Серед експонатів музею є широкий пластинчастий браслет ХІІ століття, на якому ймовірно зображений перевертень
Серед експонатів музею є широкий пластинчастий браслет ХІІ століття, на якому ймовірно зображений перевертень. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У фондах Хмельницького обласного краєзнавчого музею зберігається чимало дивовижних і дорогоцінних артефактів минулого. Наприклад, 3 квітня 2019 року кореспонденти сайту «Є» писали про болохівські скарби, знайдені на Деражнянщині. Серед них є унікальний срібний браслет ХІІ століття зі зображенням вовкулаки.

«Цю сцену трактують як виступ скомороха з дресованою твариною. Але… Є цікава одна деталь: якщо тут зображено дресованого звіра, то у нього мав би бути нашийник. Але на тварині, зображеній на браслеті, його нема. Натомість тулуб звіра перетинають дві риски — стилізоване зображення паса. І саме тут виникають питання, які породжують нові здогадки. Бо до чого ж тут пас? Відповідь може ховатися у фольклорі як українському, так і в переказах зі східної Європи. Зокрема, легенд про вовкулаків або вервольфів — людей, здатних перевертатись на вовків. У німецьких переказах про вовкулак, скажімо, зустрічається одна деталь: у людини, яка перетворюється на вовка, увесь одяг стає хутром. Залишається лише єдина деталь — це пас. За легендою, якщо жінка зніме з вовка цей пас, то він ніколи вже на людину не обернеться…», — розповів Сергій Демидко, завідувач науково-методичного відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею. 

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1933 рік — У Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки: 26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка.

1940 рік — Почалися розстріли польських офіцерів з радянських таборів у Старобільську, Осташкові та Козельську. Цей воєнний злочин отримав назву «Катинська трагедія». За приблизними підрахунками, з початку квітня до кінця травня 1940 року було розстріляно 21 тисячу 857 поляків.

1966 рік — Радянська автоматична міжпланетна станція «Луна-10» була виведена на орбіту Місяця і стала його першим штучним супутником

Цього дня народилися

1783 рік — Вашингтон Ірвінг, американський письменник, перу якому належать, наприклад, оповідання «Легенда сонного виярку» та «Ріп Ван Вінкль».

1918 рік — Олесь Гончар, український письменник, автор романів «Прапороносці», «Тронка», «Собор», «Берег любові», «Циклон».

Цей день в історії Хмельниччини

3 квітня 2012 року Україна увійшла до «Книги рекордів Гіннеса» з «найдовшим музичним телемарафоном національної пісні в прямому ефірі». Серед його учасників були подоляни Валентина Лонська, Наталя Валевська та гурт «Мотор'ролла». Рекорд зафіксував офіційний суддя «Книги рекордів Гіннесса» Віней Шарма.

Світовий рекорд українського музичного телемарафону, що пройшов під назвою «Пісня об’єднує нас», також занесли до Національного реєстру рекордів України. Марафон тривав три дні протягом 110 годин.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую