ye-logo.v1.2

Рекорд з фарбами холі та смерть Майкла Джексона - 25 червня в історії

Історія 1341
У Хмельницькому на фестивалі «Green Fest» 25 червня 2016 року встановили новий рекорд України
У Хмельницькому на фестивалі «Green Fest» 25 червня 2016 року встановили новий рекорд України. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

25 червня 2016 року в Хмельницькому на фестивалі "Green Fest" було встановлено рекорд України з фарбами холі. Понад тисячу учасників підкинули їх одночасно догори, встановивши таким чином рекорд. Також цією акцією зафіксували бренд "Хмельниччина – зелене серце України". Перед початком акції волонтери фестивалю на території міського пляжу утворили серце й огородили його жовтою стрічкою. Саме у цьому серці й встановили рекорд, попередньо зареєструвавши кожного учасника і вручивши пакетик із зеленою фарбою холі. Загалом роздали 100 кілограмів фарби.

Цей день в історії Хмельниччини

25 червня 1837 року відбулася урочиста закладка нового будинку першої гімназії в Кам’янці-Подільському. До того, з 1833 року, вона функціонувала в різних малопридатних для навчання приміщеннях.

Завершилось будівництво приміщення гімназії в 1841 році. Будинок зовні був дуже скромний і в той же час показний. Це особливість багатьох архітектурних споруд епохи класицизму. Особливої краси будинкові надають півциркульні вікна другого поверху, глибоко посаджені в товщу стіни. Виносний балкон в центрі будинку спирається на чотири колони - опори. Масивні двері під балконом служать головним входом.

На першому поверсі знаходились їдальня першого і другого розрядів, буфет, кухня, гардероб, кімната для наглядача. Учбові класи займали майже весь другий поверх. Південну частину другого і третього поверхів займав актовий зал. На третьому поверсі знаходились: лазарет, аптека, кімнати для житла гімназистів.

Згодом, в 1853-1873 роках, була проведена невелика перебудова, яка змінила внутрішнє планування. В актовому залі між другим і третім поверхами з'явилось перекриття, що дало змогу одержати додаткову площу, яка була пристосована під гімназичну церкву. В зв'язку з цим на третьому поверсі підняли стелю, а в його центрі спорудили купол.

З появою нового будинку гімназії, площа одержала назву Гімназичної. Таку назву вона зберегла до 1920 року. Після остаточного встановлення Радянської влади колишня гімназія була перетворена в першу трудову школу. Згодом вона називалась школою селянської молоді, фабрично-заводською семирічкою, 1-ю неповною середньою і1-ю середньою школою.

У роки Великої Вітчизняної війни приміщення школи зазнало великих руйнувань Від будинку залишились лише стіни та прорізи вікон і дверей. Але, незважаючи на труднощі післявоєнного періоду, вже в 1948 році будинок був відбудований і переданий педагогічному Інституту. Наразі в ньому розміщується історичний факультет національного університету імені Івана Огієнка.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1788 рік - Вірджинія стала десятим і найбільшим штатом США. На довгий час Вірджинія стала головним політичним центром країни — саме тут народились автори конституції і вісім президентом країни.
• 1951 рік - Відбулась перша комерційна трансляція телепередачі в кольорі — компанія CBS показала чотиригодинне шоу з Нью-Йорка на чотири інших міста — Балтимор, Філадельфію, Бостон і Вашингтон. На той час побутових кольорових телевізорів ще не було, а сама компанія мала їх лише близько трьох десятків.
• 2009 рік - У своєму домі в Лос-Анжелесі від фатальної комбінації препаратів, наданих особистим лікар, на 51-у році життя помер Майкл Джексон, один з найбільш комерційно успішних артистів світу. Через тривале розслідування причин його смерті публічна церемонія прощання відбулась лише 7 липня, а самі похорони — 3 вересня 2009 року.

Цього дня народилися

• 1886 рік - Іван Петрович Крип'якевич, український історик («Українська історіографія», «Історія української культури», «Богдан Хмельницький»), видавець.
• 1894 рік - Герман Оберт, німецький вчений, основополоржник сучасної астронавтики. Незалежно від американця Роберта Годдара математично обгрунтував можливість створення ракети, здатної подолати земне тяжіння. Першу ракету власної конструкції запустив у 1931 році; в роки 2-ї Світової війни працював з Вернером фон Брауном над створенням ракет «Фау-2»; після війни брав участь у створенні першого американського штучного супутника.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую