ye-logo.v1.2

Турецькі бастіони та два заповідники: які пам’ятки подали на «Велику реставрацію»

Історія 960
Якщо проєкти з відновлення пройдуть відбір в Мінкульті, їх реставруватимуть за державний кошт
Якщо проєкти з відновлення пройдуть відбір в Мінкульті, їх реставруватимуть за державний кошт. Фото: з архіву

Наразі мова йде про три об’єкти, по яких і буде прийняте рішення.

1 квітня Міністерство культури та інформаційної політики зупинило прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації і ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велика реставрація».

Як розповіла сьогодні 7 квітня, під час брифінгу в Хмельницькій ОДА Інна Михайлова, директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації, з Хмельниччини на «Велику реставрацію» подали проєкти, які стосуються реставрації двох Державних історико-культурних заповідників - «Самчики» та «Межибіж». І мова йде не лише про відновлення якоїсь частини споруд, а повністю обох комплексів.

«Крім того, Міністерство культури та інформаційної політики подало на «Велику реставрацію» проєкт відновлення одного з об’єктів НІАЗ «Кам’янець» - Турецьких бастіоніві, - також зазначила Інна Михайлова. – Тож ця історична пам’ятка також братиме участь у відборі об’єктів, які увійдуть до остаточного переліку «Великої реставрації» та відновлення яких фінансуватиметься з державної скарбниці.

Коли буде сформований остаточний перелік пам’яток, які можуть цього річ розпочати відновлювати за державний кошт, і які з наших пам’яток таки затвердять у тому переліку, наразі ще не відомо. Утім, в адміністрації сподіваються, що станеться це вже за місяць.

Читайте також: Реставрацію палацу в Меджибожі продовжать: з обласного бюджету планують виділити декілька мільйонів

Нагадаємо, торік, коли починали формувати список до цієї програми, фахівці з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму області внесли до переліку об’єктів історико-архітектурної спадщини Хмельницької області, що потребують першочергового здійснення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт 15 пам’яток, але проєкт обмежився виключно тими, які перебувають у державній формі власності.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую