ye-logo.v1.2

Порятунок архіву та перший прийом у патрульні - 6 серпня в історії

Історія 1414
6 серпня у 2003 році розпочалося перевезення архівних фондів із Кам
6 серпня у 2003 році розпочалося перевезення архівних фондів із Кам'янця-Подільського до Хмельницького. Фото: hronika-kp.livejournal.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

6 серпня у 2003 році розпочалося перевезення архівних фондів із Кам’янця-Подільського до Хмельницького. Транспортували документи в зв'язку з тим, що в архівосховищі Камянці-Продільського у квітні 2003 року сталась масштабна пожежа: згоріло архівосховище в колишньому Францисканському костелі, що у Старому місті.

Пожежу того дня гасили сім годин у доволі складних умовах: сильний вітер, конструкція самої будівлі, відсутністю у міської пожежної частини спеціалізованої техніки, на яку довелося чекати з Хмельницького. Внаслідок цього вогнем і водою пошкоджено всі без винятку історичні документи, які перебували в архівосховищі. Значну частину архівних фондів втрачено безповоротно. Згодом цю подію назвали «гуманітарною катастрофою». Цікаво, що за день до пожежі, 9 квітня, Державний комітет архівів України видає наказ про зупинення діяльності Кам’янець-Подільського міського державного архіву як такого, що не забезпечує умов збереженості документів.

Загальний обсяг евакуйованих на сьогодні з руїн архівосховища документів складає орієнтовно 40 тисяч умовних одиниць зберігання. Досі триває їх ідентифікація та відновлення реставраторами Хмельницького обласного архіву.

Цей день в історії Хмельниччини

6 серпня 1911 року цікавий опис містечка Судилків (нині село у Шепетівському районі) надрукував часопис «Рада», який видавався у Києві: «Судилків, як і більшість волинських містечок, брудне й куряне. Людність бідна, бо ні землі, ні інших способів заробітку нема. …

Окрім жителів українців (до речі, національно зовсім не свідомих), живе ще не дуже велика кількість жидів: крамарів, шевців, кравців та інш., і кілька заможних купців, у стані яких, звичайно, цікавість до громадських питань незрівнянно більша, ніж в інших містечкових колах.

Особливостей нема ніяких. Однокласова школа стоїть обшарпана, похилена й од старості у землю аж увійшла. Бо на це діло, як завше і скрізь, звертається найменше уваги. Дітей у школу ходить чимало. За всю свою довговічню службу школа ніяких пригод не мала, як не лічити такого факта, що якось зімою інспектор Єлич, якому не вподобався оселедчаний дух од школярів, раяв учителеві порадити їм замісць оселедців їсти масліни! Є бровар.З історичних пам’яток судилківці тільки й мали, що руїни палаца, який, як кажуть, належав колись князям Чарторийським. Але тепер в цьому палаці, де колись гриміли музики й великі пани «отдирали вальса й мазурку», любісенько женуть горілку, бо руїни ці реставровано під вінокурню. Так що тутешня інтелігенція завше має свіжу «шпагатулку» (як названо тут неочищену горілку) і п’є собі, граючи в карти».

6 серпня 2015 року, офіційно стартував перший прийом до патрульної поліції Хмельницького. У перший день набору до нової поліції анкети подали 803 громадянина. Серед кандидатів — люди різного віку і професій, майже 35% — жінки.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1657 рік - У Чигирині на 61-у році після апоплексичного удару помер гетьман Богдан Хмельницький. Через місяць він був похований в Іллінській церкві поруч із старшим сином Тимішем у його рідному місті Суботів. Смерть Хмельницького стала початком тридцятилітньої громадянської війни та загального занепаду української державності — періоду, відомого в історіографії як Руїна.
• 1945 рік - О 8-15 ранку американський бомбардувальник скинув атомну бомбу «Малюк» на японське місто Хіросіма. Це був перший випадок в історії людства, коли атомна зброя застосовувалась поза межами полігонів. Від вибуху загинуло близько 75 тисяч чоловік і ще більше 200 тисяч отримали радіоактивне зараження.
• 2015 рік - У Єгипті відкрито нову гілку Суецького каналу довжиною 35 км, яка сполучила Середземне та Червоні моря і проходить паралельно старому каналу.

Цього дня народилися

• 1881 рік - Александр Флемінг, шотландський бактеріолог, лауреат Нобелівської премії (1945) за відкриття пеніциліну (1929).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую