ye-logo.v1.2

Пошесть холери на Поділлі та атомне бомбардування Нагасакі - 9 серпня в історії

Історія 1400
У 1894 році цього дня в Кам
У 1894 році цього дня в Кам'янці-Подільському спалахнула пошесть холери. Фото: люстративне pixabay.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1894 році цього дня в Кам’янці-Подільському спалахнула пошесть холери. Єдине, що на той час могли зробити лікарі – організувати карантини, холерні шпиталі та бараки, стежити за дотриманням санітарних умов у містах та селах, організовувати правильне поховання мерців.

Загалом в Україну ця хвороба прийшла під час другої світової пандемії у 1826-1837 роках, забравши життя понад 200 тисяч людей.

Цей день в історії Хмельниччини

У 1910 році інспектор Проскурівського Олексіївського реального училища у звіті за 9 серпня повідомляв про порушення норм моральності студентами місцевого училища. В царські часи (19 століття – початок 20) при навчальних закладах були посади інспекторів, які доглядали за позакласною поведінкою та життям учнів. Ці інспектори робили рейди на квартири та в гуртожитки, де мешкали учні, слідкували за тим, аби діти не відвідували заборонених дирекцією навчального закладу місць. А таких було чимало – клуби, зібрання, ресторани, трактири тощо. Навіть вокзал потрапив до списку заборонених. У звітному рапорті інспектора йшлося: «Повідомляю: на пероні вокзалу під час прибуття денного віденського поїзда мною затримані троє учнів 2 класу реального училища. На танцювальному вечорі в офіцерському зібранні, попри мої заборони, під різними приводами було три учні 4 і 5 класів ввіреного мені реального училища і шість учениць жіночої гімназії. У жіночу гімназію складено відповідний рапорт».

9 серпня 1913 року газета «Подолия» повідомляла про кам'янецьких атлетів. У повідомленні йшлося: «Великий виїзд наших атлетів на змагання. Гімнастичне товариство «Сокіл» з Кам'янця-Подільського посилає 15 своїх атлетів на Сокольський зліт до Києва, який відбудеться 25 серпня. Йдуть посилені тренування наших атлетів».

Перші кроки подільського спорту відбувались на початку 20 століття. Саме тоді з’явились перші клуби, були проведені перші змагання, вперше наші спортсмени виїжджали на великі змагання.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

* 1942 рік - В Києві відбувся черговий футбольний матч між київською командою «Старт» і збірною льотчиків Люфтваффе під назвою «Флакельф», в котрому кияни перемогли з рахунком 5-3. Пізніше німці розстріляли гравців команди Івана Кузьменка, Миколу Трусевича і Олексія Кузьменка — за їх версією — за співробітництво з НКВД. Радянська пропаганда виокремила одну гру із «Флакельф», створивши міф про «матч смерті», — нібито після нього загинула майже вся команда, що не погодилася програти окупантам.

* 1945 рік - Через три дні після атомного бомбардування Хіросіми США скинули другу атомну бомбу, названу «Товстун», на японське місто Нагасакі. Бомба вибухнула на висоті 500 метрів від поверхні і привела до загибелі близько 100 тисяч осіб та поранення отримали 200 тисяч осіб.

В цей день народилися

* 1819 рік - Вільям Мортон, американський хірургВільям Томас Грін Мортон, американський лікар-дантист; одним з перших успішно застосував ефір для повної анестезії.

* 1938 рік - Леонід Кучма, український політикЛеонід Данилович Кучма, 3-й Президент України (1994-2004 роки).

* 1973 рік - Олександр Пономарьов, український співак композитор, аранжувальник, Народний артист України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую