ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

Неподалік від Меджибожа знайшли унікальну стоянку древньої людини

Михайло ЖИЛА Історія 4436
Фото: автора

Півмільйона років тому на Поділлі наші предки полювали на слонів, носорогів та гігантських бобрів

Київські археологи всього в трьох кілометрах від Меджибожа натрапили на стоянку древньої людини. Вчені називають її унікальною як за розташуванням, так і за знахідками.
«Відверто кажучи, ми працюємо тут третій сезон, однак подібні знахідки відкопали вперше, - розповідає доктор історичних наук Інституту археології Національної Академії України Вадим Степанчук. - Схожа стоянка на території сучасної України є у Закарпатській області. Вона відома під назвою «Королево». А загалом їх усього кільканадцять по Західній Європі».
Меджибізька стоянка датується приблизно 400 тисячами років до нашої ери.
«Ми відкопали багато кісток різних звірів і знарядь праці, - продовжує Вадим Степанчук. - Рештки мушель. Навіть пилок древніх рослин. А загалом тут понад сорок видів мушель. Це місце цікаве не лише для археологів, але й для геологів, палеонтологів і вченим, котрі досліджують мушлі (малакологія)».
«Стоянка є найвіддаленішою східно-європейською стоянкою того періоду. Вона показує перехід людей з Європи на територію сучасної України і далі. Кліматичні умови тієї пори були набагато сприятливіші (тепліше і вологіше), тому у цих місяцях водилися древні слони, носороги, велетенські бобри. Ми знайшли зуби древнього ведмедя, роги гігантського оленя та ріг носорога. На кістках видно втручання людини (сколки, надрізи), а також камінні знаряддя праці. Можу сказати, що ця стоянка, напевно, є найбільш повноцінною на всій території Західної Європи. Кожна знахідка дає незабутнє відчуття відкриття і відповідальності, оскільки кожну річ потрібно кваліфікувати і записати”, - каже кандидат історичних наук, доцент Київського Національного університету імені Шевченка Сергій Рижов.

Наступного року вчені планують продовжити розкопки біля Меджибожа.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую