ye-logo.v1.2
28 Листопада, 2020

Всюдисущий Голівуд дістався до філармонії

Культура 1796

Музику до оскароносних голлівудських кінофільмів і мюзиклів в цю неділю представив академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії.

Живе виконання плюс емоції від улюблених кіноісторій та героїв, про які нагадав відеоряд на екрані, зробили цей концерт по-особливому яскравим і теплим.
Експеримент взагалі-то не новий. Взаємне тяжіння серйозного і популярного жанрів знаходило своє втілення у таких феноменах, як, наприклад, виступи рок-гуртів «Deep Purple», «Queen», «Metallica» у супроводі симфонічного оркестру. А також техно-, джаз- та рок- обробки класичних творів, які набувають більшої динаміки та шаленості (згадаємо арт-рок або ж альбоми Ванеси Мей).
Як і будь-який інший, цей експеримент порушує сталі норми сприйняття, тому має неоднозначні оцінки, особливо серед професійних музикантів. Проте варто визнати, – прихильників значно більше. Останнім часом в Україні спостерігаємо хвилю концертів, в яких популярну музику від джазу, року і до кіношних саундтреків виконують колективи академічного жанру. Вони користуються незмінним успіхом з декількох причин.
З одного боку, це цікаво для слухача, адже багато хто просто не наважується прийти до філармонії на серйозний симфонічний концерт через нерозуміння класики. На противагу якій кіно – мистецтво більш масове і легше для сприйняття. Чому б не спробувати для початку зміксувати ці два інгредієнти?
З другого боку, це, так би мовити, «вигідно» і для самої музики. Адже від живого якісного виконання вона тільки виграє. Як зізнається диригент відомого київського симфонічного рок-оркестру «Lords of the Sound» Віталій Саражинський: «…просто шкода. Дивишся фільм, слухаєш музику, музика класна. Проте цього ніхто не бачить, не звертає уваги. Насправді, якщо випустити з фільму саундтрек, 60% сприйняття, яке ми отримуємо підсвідомо, просто зникне. 60% - це ті самі емоції, які ми отримуємо від концерту, це музика». (переклад мій – АК) Погодьтесь, уся палітра емоцій фільму: чи то пригоди, чи ризиковані авантюри, романтика кохання або кумедні життєві ситуації, - підсилюються і вражають саме завдяки музиці. Недарма за кращий саундтрек та пісню до фільму у світі існує безліч премій та нагород, таких як Еммі, BRIT Awards, Золотий глобус і, звичайно, Оскар.


Світова тенденція не оминула і Хмельницький. Нова програма симфонічного оркестру філармонії Hollywood music була вперше представлена хмельничанам ще у січні 2015 року. Вже тоді вільних місць у залі було не знайти, а оплески, що не вщухали навіть після двох номерів на біс, показали наскільки цікавим і вдалим виявився експеримент. Повторення програми 14 червня стало довгоочікуваною подією, зал знову був повним, заряджені емоціями слухачі бурхливими оваціями не відпускали музикантів зі сцени.


Інакше бути і не могло, адже концерт Hollywood music – це подорож у часі і просторі, яскрава музика та відео-фрагменти на екрані буквально занурили у неповторну атмосферу голлівудського кінематографу. Вже з першими звуками Фанфар кіностудії ХХ століття Fox, серця справжніх кіноманів почали битися швидше. А далі, тільки уявіть, кіно хіти від 60-х років, коли на вершині популярності панувала кіно-версія бродвейського мюзиклу «Вестсайдська історія», яка отримала 10 премій Оскар. 70-х – із культовою гангстерською драмою «Хрещений батько» з неперевершеним Аль Пачіно у головній ролі. 80-х – із містичним «Привидом опери» і 90-х – з проникливо-романтичним «Титаніком», епічним «Гладіатором», «Зоряними війнами» та «Піратами карибського моря». Ліричною кульмінацією стала відома мелодія з фільму «Список Шиндлера». Історія, що заснована на реальних подіях, нагадала про такі важливі вічні цінності людяності і взаємодопомоги всупереч загрозі смерті. А прем’єрна композиція з фільму «Місія неможлива» захопила ризикованою авантюрністю, динамікою та драйвовими ритмами.

Концерт видався насиченим як драматичними сюжетами, так і музичними образами. Варто віддати належне майстерності музикантів та художній роботі диригента Тараса Мартиника. У незвичному для себе амплуа, симфонічний оркестр звучав, як кажуть, «смачно» і натхненно. І мабуть, прийшовши додому, багато хто, як і я, не втримались від бажання по-новому передивитись одну з легендарних стрічок, які своєю музикою продовжують завойовувати серця мільйонів.

Анна Косс.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую