ye-logo.v1.2
28 Листопада, 2020

Пригоди на Балканах. Храм Гефеста і театр Діоніса

Туризм 2212

Хмельничани розповідають про дві афінські пам'ятки Античності, які запам'яталися їм найбільше.

“Якщо інші стародавні храми і театри у Греції погано збереглися, і все, що ми можемо побачити в наші дні - це кілька колон або стін, які вціліли, пройшовши через тисячоліття, то храм Гефеста дивує своєю стійкістю до часу. Усі колони храму, його фронтони і велика частина покрівлі залишилися практично недоторканими. Тільки його внутрішнє оздоблення і гравюри не вціліли від набігів мародерів і впливу часу”, - розповідають Анна Думанська та Богдан Місюренко, які в Афінах не лише ознайомилися зі старовинною архітектурою, а й відсвяткували Великдень.
Храм був побудований в 449-415 роках до н.е. на честь Гефеста — бога вогню, вулканів і ковальства. Також він був єдиним фізично неповноцінним богом і був змушений займатися фізичною працею. Гефест працював у кузні і займався лагодженням зброї і броні для давньогрецького героя Ахіллеса.


Театр Діоніса (на честь бога веселощів, виноробства, релігійного екстазу і оргій) був побудований в V столітті до н. е. Спочатку він був збудований з дерева і радував глядачів виставами, поставленими за трагедіями Есхіла, Арістофана, Софокла та Евріпіда. Однак, незабаром дерев'яні сидіння зробили більш надійними і довговічними — кам'яними. Перший ряд театру Діоніса налічував 67 крісел, зроблених з дорогого і рідкісного мармуру, призначених для почесної знаті. Цікаво, що на деяких з них навіть були висічені імена людей, що правили найдавнішим грецьким містом. І сьогодні можна побачити ці крісла з висіченими на них іменами, правда, збереглися вони до наших днів далеко не всі.


“Театр Діоніса, за припущеннями археологів, міг вміщати в себе практично 17 тисяч чоловік. За сучасними мірками, ця цифра незначна, але тоді вона становила практично половину всього населення Афін, - розповідають мандрівники. - У зв'язку з великими розмірами театр не мав перекриттів для даху, тому всі, і учасники, і глядачі, сиділи просто неба під палючим сонцем”.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую