Гаряча тема:
- Війна
Екстрим від Раміля Зіядова: тисячі кілометрів на велосипеді у люті морози
У клубі мандрівників Хмельницького відбулася зустріч із азербайджанським мандрівником.
«У дитинстві вікно моєї кімнати виходило на Кавказькі гори. Мене завжди тягнуло туди, цікавило, а що за ними», - розповідає відомий азербайджанський веломандрівник Раміль Зіядов. -
Він зустрівся із хмельничанами, щоб розповісти про свої захоплюючі та екстремальні мандрівки, а також показати, що людина — надзвичайно сильна істота, здатна подолати надзвичайні труднощі. Голосне — вірити у власні сили.
«Коли виріс, купив велосипед і почав кататися. За один день я проїхав 60 кілометрів, потім тиждень не міг ходити, так ноги боліли. Але трохи практики і теорії, і я одразу «стартанув» у велику мандрівку, - згадує Раміль. - У перший же день дув надзвичайно сильний вітер, у велосипеда зламався багажник. Але я не міг повернутися, адже тобі б усе життя вважав себе трусом».
Ця мандрівка, під час якої Раміль проїхав через Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Росію та Китай, змінила чоловіка назавжди. Він ночував у наметі у сильні морози, їхав на велосипеді по дорозі, вкритій міцною кригою, долаючи заметіль та сильний вітер, зустрічався з вовками, тиждень не бачив жодної людини, «воював» з павуками та комарами... Словом, пережив численні пригоди.
«Звісно, треба бути сильним фізично, але ще важливіше — психологічно, щоб подолати усі страхи і труднощі, - каже Раміль. - У дорозі я отримав надзвичайний адреналін, кожен раз хочу все складнішу і складнішу мандрівку організувати».
Тепер мрія велотуриста — подолати на велосипеді пустелю Сахару. На запевняння людей, що це неможливо, він каже:
«Коли я виїхав взимку із дому, мені казали: «Ти нікуди не доїдеш, ти помреш в таких умовах». Але я зробив це! Якщо вірити у власні сили, можна і в космос з велосипедом полетіти».
Раміль ставиться до свого велосипеда, як до друга, з яким долає усі труднощі дороги, він називає його Степовим вітром, постійно проводить його технічний огляд, змащує усі деталі.
«Я розмовляю з ним в дорозі, кажу: «Давай, постарайся ще трохи, подолаємо ось цей підйом, а потім будемо відпочивати», - каже Раміль.
Після таких мандрівок 35-річний чоловік почав цінувати час і отримувати максимальне задоволення від життя, від кожного його прояву.
«Я можу ходити у старому одязі, мене не цікавить багатство. Час пройде, і ніхто не згадає, був ти багатим чи бідним. А от якщо ти зробиш щось важливе і впишеш своє ім'я в історію, тебе довго пам'ятатимуть», - ділиться власною філософією Раміль Зіядов.
Читайте також про зустріч у клубі мандрівників Хмельницького із Богданом Логвиненком та його розповіді про Індонезію.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: