ye-logo.v1.2
20 Листопада, 2019

«Давню Бакоту» над Дністром облаштували для відпочинку туристів

Ірина ОЛІЙНИК Туризм 4186
Щодня Бакотський монастир відвідують туристи
Щодня Бакотський монастир відвідують туристи. Фото: автора

Тут встановили перила, лавочки та оглядові майданчики.

Територію Бакоти – давнього скельного монастиря на березі Дністра, яку щороку відвідують тисячі туристів, оновили та облаштували усім необхідним для відпочинку. Для цього працівники Національного природного парку «Подільські Товтри», на території якого розташований скельний монастир, залучили соціальні інвестиції. Відтак, вдалося майже повністю відновили екологічну стежку «Давня Бакота». Згідно із затвердженим проектом благоустрою, тут, задля безпеки відвідувачів, встановили нові перила вздовж екологічної стежки та лавочки для відпочинку, облаштували два оглядові майданчики, виготовлено навіс біля джерела та встановлено сміттєві урни.

Наразі вхід на облаштовану територію не безкоштовний, тут встановлена плата – 20 гривень. Кошти, залучені з послуг рекреаційної діяльності, кажуть в НПП «Подільські Товтри», йдуть на фонд заробітної плати працівників, які обслуговують ці території, та утримання території у належному стані.

«Платні послуги надаємо лише в тих місцях Національного парку, де є столики, лавочки, місця під намети та вогнище, корзини для накопичення побутових відходів, організовано вивезення сміття, - пояснює Валентина Стельмах, заступник директора з рекреації та екологічної освіти НПП «Подільські Товтри». - Також варто пам’ятати, що усі ці території мають рекреаційне навантаження. Тут зростає унікальна рослинність, яка часто-густо страждає від великого напливу відвідувачів. Її доводиться відновлювати зі спеціального страхового фонду НПП “Подільські Товтри”. Чимало рослин є досить цінними з наукової точки зору, адже тут зростає понад 20 рідкісних видів рослин, 13 ендеміків, 18 реліктів, які охороняються на державному та міжнародному рівнях і занесені до Червоної книги України».

Нагадаємо, що Бакоту часто називають місцем , клімат якого ідентичний кримському. Аби пізнати історію Бакотського скельно-печерного монастиря монастиря XI-XV століть сюди приїздять тисячі туристів з усіх куточків України та світу. Територія навколо Бакоти входить до складу Національного природного парку «Подільські Товтри», що за площею є одним з найбільших в Україні та Європі та визнаний одним із семи природних чудес України.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую