clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Владислав Зайко: питання продажу землі повинно перестати бути спекулятивним

Україна заслуговує на свою модель українського ринку землі, переконаний Владислав Зайко.

Україна заслуговує на свою модель українського ринку землі, переконаний Владислав Зайко.

Земельна реформа має бути завершена - це можливо зробити, прийнявши зміни у законодавство і чітко прописати норми, за якими це буде діяти.

25 років тому людям сказали: земля належить вам, а не радянським колгоспам. Роздали всім по закону паї, вони стали власниками.

Що в Конституції написано? Якщо ти чимось володієш, ти цим можеш розпоряджатися - продати, користуватися, самому сіяти, а в результаті - в певній мірі, ми обмежили людей. Це була б дискусія в парламенті. І логічне закінчення земельної реформи набрало би 226 голосів. Я в цьому переконаний. І люди сказали б «дякую». Зараз, хто має паї на сільськогосподарську землю, я вважаю, що їх ошукали, їхні права обмежені. Треба шукати вихід.

Та дискусія, яка триває зараз, є безпредметною. Немає законопроекту, в якому було б прописані чіткі норми щодо строків і умов продажу сільськогосподарської землі . У 2001 році вивели сільськогосподарську землю, але вона не стала повноправною власністю громадян, які володіють паями. Всі інші, які мали землю несільськогосподарського призначення, змогли її продавати, іти в банк і брати кошти для свого бізнесу. Вони могли нею розпоряджатися і не були ошукані.

Необхідно перейти від популізму до фахової дискусії на рівні Уряду і парламенту. Необхідний базовий законопроект, краще урядовий. А в парламенті депутати сформують більшість під ті, чи інші норми. Я думаю, що Україна заслуговує на свою модель українського ринку землі. Ми можемо взяти все найкраще зі світового досвіду, але це повинен бути український закон, який буде захищати інтереси українських громадян і даватиме розвиток українському аграрному сектору.

Владислав Зайко.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 20.07.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.42
26.46
30.64
30.68
0.42
0.42

Архів новин

<<Липень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31