clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 726

Змінено форму ордера на надання правничої допомоги

Рада адвокатів України затвердила в новій редакції Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, яким передбачено впровадження процедури електронного генерування ордерів на надання правничої (правової) допомоги адвокатом через особистий кабінет адвоката на офіційному веб-сайті НААУ.
Відповідне рішення 41 Рада адвокатів прийняла 12 квітня 2019 року. Положення набрало чинності того ж дня.
Рада адвокатів України дозволила адвокатам в строк до 1 січня 2022 року використовувати Типову форму ордера, виготовлену друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону. Установлено, що типова форма ордера, виготовлена друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону відповідно до Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ... читати далі »

14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 327

Що таке реєстр боржників?
Реєстр боржників - це онлайн база даних про боржників, що ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобовязання боржників для запобігання відчуженню боржниками майна.
Перевірити інформацію: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

ВАЖЛИВО: відомості стосовно боржника виключаються з Реєстру одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 579

Виплати на дітей у 2019 році

14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 364

Олена Сукманова: законопроект про адміністративну процедуру вперше в історії України встановлює принципи адміністративного провадження

Законопроект Про адміністративну процедуру вперше в історії України встановлює принципи адміністративного провадження й регулює процедуру вирішення публічно-правових спорів позасудовим шляхом. Він, зокрема, зобовязує органи публічної адміністрації обґрунтовувати свої рішення стосовно прав громадянина, належно про них повідомляти та надавати громадянам доступ до матеріалів справи. Про це перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова зазначила під час круглого столу з обговорення законопроекту Про адміністративну процедуру, який провів Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Важливість ... читати далі »

14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 531

31 травня спливає термін подання заяв про зарахування дитини до першого класу закладу освіти. Які документи слід подавати та як проходить процедура зарахування читайте у нашому матеріалі.

В які строки та які документи необхідно подати батькам для зарахування дитини до закладу освіти?

Заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, та визначений пакет документів, подаються до відповідного закладу одним з батьків дитини особисто до 31 травня.
Крім того, заява про зарахування та документи до 31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.
Впродовж 01 - 15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні ... читати далі »

14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 341

Правова допомога учасникам бойових дій

Кожен учасник бойових дій, як і всі громадяни, може отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає надання правової інформації, правових консультацій та роз'яснень, складання правових документів (звернень, довідок, запитів тощо), крім процесуальних, допомогу в доступі до вторинної правової допомоги.

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також особи, які звернулися за отриманням такого статусу, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка включає складання процесуальних документів, захист від обвинувачення, представництво інтересів особи в судах та інших державних органах.

14 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 253

Поїхати з дитиною за кордон легко!

ВАЖЛИВО: Ці зміни до законів дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов'язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.
Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою. Метою такої поїздки мають бути:
-лікування;
-навчання;
-участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;
-оздоровлення та відпочинок.
Розповідаємо порядок виїзду за кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною.
У такій ситуації не потрібно отримувати дозвіл другого ... читати далі »

14 Травня 2019 Артикула Катерина, Боднарюк Оксана 269

Клімакс у жінок: перші симптоми, причини та методи їх подолання
Термін клімакс або клімактеричний період походить від грецького
слова клімактер, що означає сходинка драбини. І це дійсно так, адже у
певний момент свого життя кожна жінка переступає цю важливу сходинку, за
якою починається згасання дітородної функції. Клімактеричний період
присутній і у чоловіків, проте починається він пізніше та перебігає з меншими
змінами гормонального фону, що не приносить значних неприємностей, як у
жіночої половини людства.
Клімакс природній етап життя кожної жінки, тому його не потрібно
боятися або розцінювати як захворювання. Клімактеричний період включає в
себе декілька стадій:
Пременопауза початок проявів перших симптомів. Знижується
загальний рівень жіночих гормонів, зокрема естрогену. Починаються
зміни ... читати далі »

13 Травня 2019 Хмельницький міський відділ ДРАЦС 590

Як зареєструвати шлюб іноземцям
Для державної реєстрації шлюбу нареченими особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Разом із заявою подаються такі документи:
- паспорт або паспортний документ, перекладений на українську мову та засвідчений нотаріально;
- документ, що підтверджує законність перебування іноземця на території України;
- документ, що підтверджує факт припинення попереднього шлюбу (у разі наявності попереднього шлюбу);
- апостиль або легалізація та переклад іноземних документів на українську мову та засвідчено нотаріально.
Користуючись Веб-порталом Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану http://dracs.minjust.gov.ua/ охочі молодята можуть подати заяву про державну реєстрацію шлюбу та мають можливість ... читати далі »

13 Травня 2019 Батьківщина 87

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Люди чекають змін, країні потрібна нова коаліція та новий уряд

Під час Погоджувальної ради керівників фракцій та груп парламенту лідер Батьківщини Юлія Тимошенко закликала розпочати переговори про створення нової коаліції у Верховній Раді та нового уряду, здатного навести лад у країні та здійснювати зміни в інтересах звичайних українців. Люди ще 20 днів тому проголосували за зміни, але при владі досі залишаються посадовці, які довели країну до нинішнього стану. За її словами, інавгурацію новообраного Президента Володимира Зеленського потрібно провести якнайшвидше. Бо чим швидше Президент набуде своїх повноважень, тим стабільніша буде ситуація в країні та на зовні. Батьківщина підтримує будь-яку дату інавгурації. Головне щоб законна передача влади відбулась.

Голова партії переконана: люди вже ... читати далі »

13 Травня 2019 Підготували О.В.Бакун, доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ Лукиянова Д.М. Студентка 4 курсу 11 групи БДМУ 462

Чим небезпечна ерозія шийки матки
Ерозія шийки матки одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. За статистикою, з ним стикається кожна друга жінка в світі. Але не всі про це здогадуються. Тож чим небезпечна прихована ерозія?
Ерозія шийки матки це порушення цілісності слизової (виразки) навколо зовнішнього зіву шийки матки. Слід зауважити, що розрізняють справжню ерозію і хибну.
Істинна ерозія це безпосередньо пошкоджена ділянка слизової, яка з часом покривається циліндричним епітелієм з шийки матки. Цей епітелій не тільки захоплює нові території, а й починає вростати в пошкоджену слизову, занурюючись вглиб шийки матки. Це і є хибна ерозія.
Підступність хибної ерозії в тому, що на захоплених циліндричним епітелієм територіях з часом утворюються ерозійні залози, які постійно секретують, відторгуючи ... читати далі »

13 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 664

Що таке булінг і хто може стати його жертвою?
Булінг те ж саме, що цькування. Слово походить від англійського дієслова to bully знущатись, залякувати. Згідно із законом, булінг стосується тільки учасників освітнього процесу школярів та вчителів. Жертвою булінгу може стати як учень, так і вчитель. Але в законі вказано, що принаймні один з учасників конфлікту має бути неповнолітнім. Якщо вчитель цькує вчителя це булінгом не вважається.
А якщо дитину принижують у соцмережах?
Щоб дії вважались булінгом, не обовязково ображати жертву в реалі. Людина також може заявити про булінг, якщо їй надсилають образливі повідомлення в соцмережах.
Але тут у законі є протиріччя. Коли діти перебувають за межами школи на власному подвірї чи в інтернеті, формально вони вже не є учасниками освітнього процесу. А значить, суд може вирішити... читати далі »

13 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 451

Майно, на яке не може бути звернено стягнення
Стягнення за виконавчими документами не може бути звернено на таке майно, що належить боржникові - фізичній особі на праві власності або є його часткою у спільній власності, необхідне для боржника, членів його сімї та осіб, які перебувають на його утриманні (крім майна та речей, що належать до предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, дорогоцінних металів та дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах):
1. Предмети щоденного побутового особистого вжитку для задоволення щоденних фізіологічних та гігієнічних потреб (посуд, постільна білизна, засоби гігієни), речі індивідуального користування (одяг, взуття, всі дитячі речі).
2. Лікарські засоби, окуляри ... читати далі »

13 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 568

Консультує міністр юстиції Павло Петренко.

Доброго дня! Мій сусід орендує земельну ділянку вже декілька років, але тиждень тому до нього приїхали невідомі люди з документами і заявили що віднині вони є орендарями. Він звернувся до поліції, там зареєстрували заяву і більше нічого. Цього року я теж планував взяти землю в оренду, але тепер побоююсь. Підкажіть, як бути?
Петро Василишин

Що таке самовільне зайняття земельної ділянки?
Це дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Що таке подвійна державна реєстрація ... читати далі »

13 Травня 2019 Анна Сіра, проект ПУЛЬС 581

Завершується прийом заявок на участь у проекті "Малі міста - великі враження"

Проект Малі міста великі враження це середовище, в якому відкривається весь потенціал української культури і створюється можливість розвитку для невеликих громад. Уряд у 2019 році надає цільову підтримку на реалізацію культурних проектів, до яких включаються десятки тисяч людей. Бюджет проекту - 50 млн. грн.
Заявки приймаються до 17.59 15 травня (середа).

Завтра ж, 14 травня, у Києві відбудеться заключний інформаційний день проекту, під час якого в учасників буде можливість практично пропрацювати свої заявки разом із експертами.
Місце проведення Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого (м. Київ, вул. Грушевського, 1).
Семінар складатиметься з двох частин. Перша презентаційна частина за участі керівництва Міністерства культури ... читати далі »

11 Травня 2019 Олексій Наконечний,офіцер командування військової частини А4239 625

Вшанування загиблих в день памяті та примирення у військовій частині А4239.
8 травня, у день коли в Україні відзначають День пам'яті та примирення до меморіального комплексу полеглим воїнам, що віддали життя задля перемоги над нацизмом прибули представники міської, обласної влади, благодійного фонду Хесед Бешт та жителі міста. Мета даного заходу - вшанування жертв війни та збереження памяті про подій минулого.
Це лише один із заходів, що відбувався у нашому місті на початку травня, однак місце його проведення є дійсно унікальним. На теренах нашої області, серед усієї групи памяток періоду Другої світової війни, лише на території військової частини А4239 збережено унікальний меморіальний комплекс присвячений вязням нацистських концентраційних таборів.
Основним центром цього лиха у тодішньому Проскурові був Шталаг ... читати далі »

10 Травня 2019 Військова частина 3053 Національної гвардії України 766

Семенівка. 5 травня.
5 травня 2014 року, спецпризначенці НГУ і СБУ, представники Збройних сил України увічнили себе бойовою славою під час запеклих боїв біля населеного пункту Семенівка. Блискуча операція українських військових не тільки зберегла життя мирних людей, але й вибила ворога з позицій.

Сьогодні, команда ТОВ МЕЙНСТРІМ ПІКЧЕРЗ на замовлення Міністерства інформаційної політики України разом з прес-службою Національної гвардії України презентують 26-хвилинний фільм Семенівка.5 травня.

Зйомки фільму розпочалися у 2018 році, після роботи над історичним фільмом Крути 1918. Коли ми створювали той фільм ми часто проводили паралелі, говорили з представниками гвардії про історичні події в східних регіонах України. І так ми дізналися деталі про Семенівку: що там насправді було і хто є героями того дня, розповів ... читати далі »

10 Травня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 1448

Запровадження податкової пільги для сумлінних батьків
Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання дітей.
Податкова знижка це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у звязку з оплатою нею послуг навчання. Орієнтовний розмір податкової знижки складає 18% від фактично сплаченої суми.
Раніше до знижки входила оплата в закладах професійної та вищої освіти. Відтепер податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.
Отримати компенсацію за оплату навчання у 2018 році за новими правилами можна вже у цьому році. Щоб не втратити право на податкову знижку за 2018 рік, подайте декларацію у період з 1 січня ... читати далі »

9 Травня 2019 Іван Юришинець, студент ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» спільно з асистентом кафедри акушерства та гінекології Боднарюк О. І. 2316

Як відсутність сексу впливає на організм: тривожні симптоми

Секс приносить не тільки багато позитивних емоцій, а й користь для здоров'я. Він знижує рівень кортизолу (гормону стресу), приводить в норму тиск, покращує продуктивність.

Секс дуже важлива складова життя кожної дорослої дівчини. Активне сексуальне життя має безпосередній вплив на твоє самопочуття і зовнішній вигляд.
Звичайно, у всіх бувають періоди, коли секс відсутній разом з постійним партнером. Але якщо статус твого особистого життя дозволяє насолоджуватися сексом, але ти свідомо від нього відмовляєшся, варто задуматися.

Які симптоми виникають при нестачі сексу

Погіршується стан імунної системи
Деякі експерти стверджують, що у людей, які не займаються сексом, погіршується стан імунної системи вони частіше і довше хворіють, їх не проходять ... читати далі »

8 Травня 2019 Михайло Клим, студент ВДНЗУ "Буковинський державний медичний університет"спільно з асистентом кафедри акушерства та гінекології Боднарюк О.І. 1708

Цікаві факти про ці дні!
Питання про менструальний цикл у жінок стоїть дуже гостро і для багатьох це дуже інтимна тема, тому не всі знають про особливості цього щомісячного процесу. Раніше, в суспільстві взагалі не прийнято було говорити про критичні дні, а зараз прогрес дійшов до того рівня, коли засоби особистої гігієни рекламують по телевізору і не лише. Відповідно, стали випливати деякі цікаві факти про менструацію, про які майже половина представниць слабкої статі навіть не підозрює.
Давайте нагадаємо, що ж таке менструація та її норми.
Менструа́ція частина жіночого менструального циклу, коли відбувається відторгнення функціонального шару ендометрію, що супроводжується кровотечею.
Менструальний період триває в середньому близько 35 років: від менархе до 4550-річного віку. Характер менструацій не залишається ... читати далі »

1 2

3

4 5 » 244Архів новин

<<Травень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31