emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
27 Лютого 2023 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 567

Відповідно до частини першої статті 295 Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла 1️⃣6️⃣ років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище, власне імя та по батькові.
Згідно зі статтею 16 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України .
️Так, заяви про зміну імені громадян України, які постійно проживають за кордоном приймає, розглядає, а також веде їх облік дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.
Заява про зміну імені подається громадянином України особисто у письмовій формі ️ за умови предявлення паспорта громадянина України, а у разі, коли заявник постійно проживає за кордоном, за умови предявлення паспорта громадянина ... читати далі »

27 Лютого 2023 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 544

В умовах воєнного стану передбачено, що закордонні дипломатичні установи України, що здійснюють надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, визначаються Міністерством закордонних справ України.
МЗС України повідомлено, що першими закордонними дипломатичними установами, що забезпечуватимуть діяльність у сфері державної реєстрації актів цивільного стану визначено:
️ посольства України в Грузії, Республіці Казахстан, Республіці Польща, Турецькій Республіці, Федеративній Республіці Німеччина;
️ генеральні консульства України в Кракові, Любліні, Вроцлаві Республіки Польща, Дюссельдорфі, Гамбурзі, Франкфурті-на-Майні, Мюнхені Федеративної Республіки Німеччина, Стамбулі Турецької Республіки;
️ консульства України в Гданську Республіки Польща, Анталії Турецької Республіки.

27 Лютого 2023 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 520

Подати заяву на одруження знову можна буде онлайн відповідну послугу Мін'юсту було реалізовано на порталі Дія.
Така послуга завжди користувалась попитом серед громадян України. Тому, ми вирішили відновити онлайн-подання заяви на шлюб, тепер запускаємо модернізовану послугу на порталі Дія, розповідає заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Serhii Orlov.
Скористатись послугою можуть громадяни України, котрі:
️ досягли 18 років;
️ мають електронний підпис.
Щоб подати заяву про шлюб у Дії, потрібно:
Авторизуватися на порталі Дія та перейти у розділ Сімя.
Обрати послугу Заява про шлюб.
Заповнити заяву. Тут можна обрати час та місце державної реєстрації шлюбу, церемонію у святковій залі та інші додаткові послуги.
Сплатити державне мито.
Підписати ... читати далі »

22 Лютого 2023 Олена Копанчук 210

Це повідомлення видалено, оскільки містить політичну (комерційну) рекламу. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Ще один чек-лист українських захисників вдалось задовільнити завдяки сприянню Народної депутатки України Олени Копанчук, Благодійного фонду Єдність народу.
Передали вантажний мікроавтобус для бійців 25 батальйону 3 штурмової роти.
Хлопці з Полонщини в черговий раз відправляються на бойові позиції. Звичайно не "пусті" - місцеві депутати Гуц Петро та Олександр Тарасюк завантажили військових буржуйками.
Ми єдині, тому і переможемо!
Все буде Україна!

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 1297

Куди звертатися щодо гендерної дискримінації
Якщо ви чули такий чи подібні вирази, де ваші професійні, людські чи інші якості дискримінують за ознакою статі, тоді ви зіткнулись з гендерною дискримінацією.
️Запамятайте️Протизаконно обмежувати в правах людину, зокрема, за ознакою статі.
️ Згідно зі статтею 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Ця норма проголошує рівність всіх громадян, як чоловіків, так і жінок, та тільки підсилюється конституційним положенням, згідно з яким виключаються привілеї чи обмеження за ознакою статі.
Практичне втілення принципу рівності стАтей у всіх сферах суспільного життя забезпечують Закони України Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні та Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок ... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 1400

Держава фінансуватиме громадські обєднання, що надаватимуть соціальні послуги людям з інвалідністю
ℹ️ Для того, щоб створити можливість спрямувати кошти державного бюджету на підтримку ГО, забезпечити прозорий механізм використання коштів і якісно покращити надання соціальних послуг особам з інвалідністю, 27 січня Уряд ухвалив відповідну постанову Деякі питання надання фінансової підтримки громадським обєднанням осіб з інвалідністю.
Постанова встановлює вимоги та визначає критерії участі громадських обєднань осіб з інвалідністю у конкурсі для визначення проектів, на реалізацію яких надається фінансова підтримка.
️ Організатором конкурсу визначається Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Одержувачем бюджетних коштів може бути ГО, яке надає особам з інвалідністю соціальні послуги, що відповідають ... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 1093

Бачимо, що багато з Вас працює - ви неймовірно сильні, пишаємось вами

А також є ті, хто не дуже добре себе почуває це теж нормально в цей час.
Ви не самі️
Ділимось посиланням на бот, який нещодавно розробили група міжнародних психологів. Він може надати першу психологічну допомогу

https://t.me/friend_first_aid_bot

Сподіваємось, це стане помічним для вас.

Тривога триває, залишайтесь в укритях та бережіть себе

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 1055

Документ за 5️⃣ секунд:
Нагадуємо, що на порталі Дія знову можна отримати довідку з Державного реєстру речових прав.
https://diia.gov.ua/.../informaciya-z-derzhavnogo...
️ Довідка з Державного реєстру речових прав засвідчує, що ви є власником квартири, будинку чи земельної ділянки.
ℹ️ За інформацією #Мінцифра послугою щорічно користується близько мільйона українців.
️Наприклад, ви хочете орендувати квартиру і потрібно перевірити, чи дійсно вона належить певній особі.
Замовляєте інфодовідку на порталі Дія і можете переконатися, що житло внесене в реєстр, а квартира належить саме орендодавцю.
Крім цього, довідка з Державного реєстру речових прав може знадобитися для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного майна через російську агресію.
З початком повномасштабного вторгнення робота реєстрів була призупинена. ... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 1143

Як взаємодіяти з людиною, яка переживає втрату?
️ В момент, коли ми чуємо, про втрату іншої людини ми потрапляємо у шоковий стан, ціпеніємо та втрачаємо всі слова.
Ініціатива та флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської Довідник безбарєрності допомагає справитись із різними життєвими ситуаціями, зокрема, під час війни.
ℹ️ Ми зібрали для вас ряд порад про те, як взаємодіяти з людиною, яка переживає втрату.
Спробуйте уявити на секунду себе у схожому положенні, ви зрозумієте, що є вирази, які б ви не хотіли чути.
Я тебе розумію, час лікує, ти сильний(-а), впораєшся, в тебе ж лишився (член родини), ще молодий (молода) знайдеш другу половинку, відпусти, життя продовжується, зараз війна, всі когось втрачають ️ фрази які точно не варто казати.
Також, не порівнюйте досвід цієї людини з вашим або з будь-яким іншим ... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 676

️У 2023 році порядок нарахування виплат на проживання для ВПО буде збережено.

Внутрішні переселенці автоматично продовжуватимуть отримувати допомогу від держави. Не потрібно буде ані звертатись із заявами, ані підтверджувати місце проживання, матеріальний стан, дохід чи щось інше.

Хто належить до категорії ВПО?
Внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

З яких причин можуть скасувати ... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 744

Яким би чорним, темним та великим не було зло, на нього обовязково знайдеться протидія. І такими Воїнами Світла та Добра стали наші ЗСУ.
️Проте їм теж потрібна підтримка! Що стосується споживання кредитних послуг військовослужбовцями, теж є карт-бланш.
ℹ️ На період дії воєнного стану та упродовж трьох місяців після його припинення або скасування діють додаткові вимоги до банків та інших фінансових установ.
Про що мова? Банки, небанківські фінансові установи та колекторські компанії під час врегулювання простроченої заборгованості зобовязані дотримуватися додаткових вимог щодо етичної поведінки.
Зокрема, не взаємодіяти за власною ініціативою зі споживачем, що належить до захищеної категорії, та з його близькими особами.
До категорії захищених осіб віднесено:
️ військовослужбовці Збройних Сил України... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 790

родовжуємо розповідати про Ваші права в рамках інформаційної кампанії #знайсвоїправаКредити.
З моменту запровадження воєнного стану фінансові установи почали активно встановлювати кредитні канікули.

ℹ️ Кредитні канікули це перенесення сплати боргу на інший термін, тобто це відтермінування здійснення платежів за кредитом.

️Звертаємо увагу, що кредитні канікули це відтермінування боргу, а не його прощення.
️Відтермінування може стосуватися сплати "тіла" кредиту та/або нарахованих відсотків залежно від пропозицій фінансової установи. У кожної фінансової установи свої умови кредитних канікул. Їх запровадження під час воєнного стану є правом, а не обовязком фінансової установи.

Кредитні канікули не зменшують суму боргу

Така пауза у сплаті за кредитом тимчасово знімає кредитне навантаження ... читати далі »

8 Лютого 2023 Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)) 659

Продовжуємо розповідати про ваші права в межах інформаційної кампанії #ЗнайСвоїПраваКредити
️Мікрокредити: плюси та мінуси️
У випадку нагальної потреби в коштах можна швидко оформити мікрокредит, але потрібно бути уважним та враховувати всі переваги та недоліки такого виду кредиту.
Переваги мікрокредиту:
Потрібен мінімальний пакет документів: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код платника податків, також потрібно заповнити анкету та пройти ідентифікацію та верифікацію особи.
️ Швидкість оформлення.
Кредит можна оформити онлайн. Кредитний договір підписується одноразовим паролем, який згідно із Законом України Про електронні довірчі послуги має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис.
Для цього потрібно ввести до спеціального поля заявки ... читати далі »

7 Лютого 2023 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 669

У Валентинів день, 14 лютого, у рамках заходу Кохання переможе Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому працюватиме з 8:00 до 20:00. Усі закохані зможуть подати до відділу заяву про державну реєстрацію шлюбу та зареєструвати його, якщо він призначений у вищевказаний день.
Зробіть цей день особливим для себе та своєї другої половинки!

2 Лютого 2023 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 557

Українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 24.01.2023 Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану.
Ухвалене рішення набуде чинності через 10 днів після його опублікування. Зазначеною постановою встановлено, що визначені Міністерством закордонних справ України закордонні дипломатичні установи України можуть:
️проводити державну реєстрацію актів цивільного стану;
️вносити зміни до актових записів цивільного стану;
️поновлювати та анульовувати їх;
️повторно видавати свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану та видавати витяги з Державного реєстру актів цивільного ... читати далі »

27 Січня 2023 Пресслужба ХОССЦ 557

1118 стентувань коронарних артерій при гострому інфаркті міокарда та 1835 коронарографій проведено фахівцями КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" у 2022 році.

Інтервенційна кардіологія - галузь клінічної медицини, яка поєднує сучасну рентгенологію, кардіологію та ендоваскулярну хірургію. Передбачає діагностику і лікування шляхом внутрішньосудинного втручання, через невеликі проколи на шкірі під рентгенівським (ангіографічним) контролем в спеціальній операційній.

Ендоваскулярні втручання на судинах серця та периферійних судинах з використанням ангіографічних систем хмельницькі кардіохірурги почали виконувати у 2004 році. Спочатку - на базі Хмельницької обласної лікарні, а після реорганізації та продовження діяльності у новому статусі, як комунальне некомерційне підприємство "Хмельницький ... читати далі »

26 Січня 2023 Ольга Поліщук 571

Асоціація міст України звернулась до Премєр-міністра України щодо ризику зриву опалювального сезону.

Асоціація міст України звернулась до Премєр-міністра України Дениса Шмигаля з закликом зупинити списання коштів з рахунків підприємств теплоенергетики монополістом Нафтогаз Трейдинг, адже таке списання призведе до зриву опалювального сезону.

АМУ звертає увагу, що у 2022 році органами центральної влади не були виконані норми Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік в частині виділення 14 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води. При цьому органи місцевого самоврядування та їх комунальні підприємства стримали тарифи на тепло для населення.

Сьогодні підприємства комунальної теплоенергетики не мають достатніх фінансових ... читати далі »

23 Січня 2023 Пресслужба ХОССЦ 906

Рік тому, 23 січня 2022 року, здійснилась знакова для Хмельниччини подія - на базі КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр фахівці закладу спільно з колегами виконали першу трансплантацію серця на Поділлі в Хмельницькій області та на Поділлі!

Пригадати, як це відбувалося можна на оф.сайті або YouTube-каналі КНП "ХОССЦ".

Довідково: КНП ХОССЦ входить до Пілотного проекту з трансплантації, має відповідну ліцензію. В закладі працює трансплант-координатор. Усі, хто потребує трансплантації, можуть звернутись за консультацією, пройти відповідне обстеження, записатись до так званого листа очікування, отримати якісну високоспеціалізовану медичну допомогу.

20 Січня 2023 Пресслужба ХОССЦ 970

12 713 ультразвукових досліджень проведено у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" у 2022 році.

Важливість ультразвукових досліджень (УЗД) важко переоцінити. Цей метод діагностики залишається одним з найефективніших, безпечних та найпоказовіших.

Відділення ультразвукової діагностики КНП ""ХОССЦ" займає провідне місце в діагностиці серцево-судинних хвороб. Для точної та якісної діагностики відділення оснащене сучасними ультразвуковими апаратами, два з яких експертного класу.

Тут проводять широкий спектр досліджень: ехокардіографію, дуплексне сканування судин шиї, голови та кінцівок, УЗД органів черевної порожнини, щитовидної залози, тощо. Єдині в Хмельницькій області виконують черезстравохідну ехокардіоскопію в режимі 3D - ультразвукове дослідження серця через стравохід з використанням ... читати далі »

19 Січня 2023 ВІйськова частина 3053 НГУ 993

Водохреще завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке українці відзначають 19 січня щороку. Воно складає одну з численних вікових традицій нашого народу, центральне місце серед яких займали цього дня обряди, пов'язані з водою. В Україні, як і в багатьох інших країнах, на Водохреща, освячують воду. Церемонія освячення води відбувається просто неба, на берегах річок, струмків, озер, а також у храмах, де охочі можуть набрати святої води на наступний рік. За народними віруваннями, присутні під час освячення води зцілюються від хвороб. Цілющу воду можна також набрати зі звичайного джерела або вже після свят, адже, за переказами, у ніч на Водохреще і звичайна вода отримує цілющу силу. Вважається, що така вода не псується і не має запаху, вона зберігається цілий рік і довше.
До традиційних водохрещенських обрядів ... читати далі »

1 2

3

4 5 » 297

Курси валют на 28.09.2023
купівля
продаж
Міжбанк
$
36.57
36.93
38.47
38.84

Архів новин

<<Вересень 2023>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо