Футбол. «Поділля» - «Волинь»: коли тактичні перебудови перервали серію невдач (ФОТО)

Спорт 3171
Першим у матчі Поділля - Волинь відзначився Володимир Савошко
Першим у матчі Поділля - Волинь відзначився Володимир Савошко. Фото: автора

Хмельницька команда змогла вдома здолати гостей з Луцька.

У 17 турі чемпіонату України з футболу в першій лізі в Хмельницькому зійшлися місце «Поділля» та луцька «Волинь». Хмельничани, які останні три поспіль матчі програли, змогли перервати свою серію невдач, а також «віддячити» за поразку в першому колі в Луцьку. «Поділля», яке вперше в цьому сезоні зіграли зі старту в три нападники, забило два голи та покращило своє турнірне становище. Але про все спочатку в огляді від сайту «Є».

Перед цим поєдинком «Волинь» мала менше часу на підготовку, адже свій крайній матч провела 3 листопада, коли вдома зіграла внічию з «Поліссям» 0:0. «Поділля» ж, яке поступилося в Києві 1:0, грало 31 жовтня. Утім, обидві команди, складалося враження, підійшли до гри в непоганій фізичній формі.

Щоправда, вже після гри наставник гостей Альберт Шахов казав, що його хлопці, мабуть, вже втомилися, адже ротація складу його команди майже не зазнає змін. «Поділля» також мало експериментує зі складом команди, а тому стартову одинадцятку можна було легко спрогнозувати. А ось розташування гравців… Воно виявилося незвичним.

Віталій Костишин, головний тренер «Поділля», вперше вирішив зіграти за схемою 1-3-4-3. У воротах Євгеній Кучеренко, а в центрі захисту – Олег Веремієнко, Олександр Пернацький та Олександр Воловик. У середній лінії зіграли Ян Морговський, Олександр Цибульник, Дмитро Пріхна та Євген Корохов. Ну, а на вістрі атаки зіграли Володимир Савошко, Станіслав Мораренко та Ігор Карпенко. І двоє з трьох нападників забили по голу в цій грі!

Поділля - Волинь - матч, в якому було багато позиційної боротьби

Поділля - Волинь - матч, в якому було багато позиційної боротьби.

Ян Морговський в грі проти Волині отримав жовту картку і тепер наступну гру пропускатиме через дискваліфікацію.

Утім, слід зауважити, що протягом матчу ця тактична схема мінялася. Ще за рахунку 0-0 футболісти «Поділля» інколи грали в 5 захисників. Та все через те, що суперник змушував так перелаштовуватися. До речі, саме футболісти «Волині» в цій грі першими нанесли удар у бік воріт Кучеренко. Це сталося на 4 хвилині, коли пристрілювався Богдан Кобзар – не точно. Господарі ж відповіли небезпечним ударом Савошка на 17 хвилині – над поперечиною.

«Волинь» була й першою в цій грі, яка створила справжні небезпечні моменти у середині першого тайму. Але ударам Чернова та Войтіховського не вистачило влучності, а вихід Кобзаря на ударну позицію не завершився ударом, оскільки Воловик встиг вибити м’яч з під ноги нападника луцької команди.

Володимир Савошко зіграв на позиції нападника в грі Поділля проти Волині.

Дмитро Пріхна в матчі Поділля - Волинь грав у середній лінії хмельничан.

Хмельничани хоч і контролювали гру, але довести атаки до логічного завершення ніяк не могли. І ось на 31 хвилині сталося! Після навісу Мораренка в штрафний майданчик м’яч зачепив ногу гравця «Волині» і дещо змінив траєкторію, а Савошко зміг випередити Войтіховського і якимось дивом м’яч опинився у воротах гостей. Чим забив Володимир Савошко – важко зрозуміти. Можливо, м’яч у воротах «Волині» опинився і від ноги Войтіховського. Утім, це гол і рахунок на 31 хвилині став 1:0, а автором забитого м’яча – Володимир Савошко.

А на 39 хвилині відзначився і Станіслав Мораренко, який майже з лінії штрафного майдачника відправив м’яч під поперечину воріт «Волині» - 2:0.

Поділля мало підтримку фанатів у грі проти Волині.

Станіслав Мораренко зміг вдізначитися результативним ударом по воротах Волині.

Після перерви гості активно пішли вперед і пропустили контратаку господарів, яка завершилася небезпечний прострілом Корохова. Але ніхто з партнерів не зміг переправити м’яч у сітку волинян, а тому рахунок був не змінним 2:0.

А ось на 64 хвилині «Волинь» забила. Після подачі зі штрафного забив Войтіховський, але арбітри вгледіли в захисника гостей, який вже пішов грати на позиції форварда, положення поза грою. І гол не зарахували.

Євген Корохов вперше зіграв за Поділля на позиції півзахисника.

Ігор Карпенко, який свого часу виступав за Волинь, не зміг забити у ворота колишніх одноклубників.

Голкіпер Поділля Євгеній Кучеренко надійно захищав ворота своєї команди в матчі проти Волині.

Останні 15 хвилин для «Поділля» були важкими. «Волині» намагалася відігратися. «Нам було важко атакувати, бо було що втрачати, - після гри сказав наставник хмельничан Віталій Костишин. – Ми намагалися не пропустити, а тому наші півзахисники «низко сідали» і, що б контратакувати, вони не встигали вище підніматися. Хоч було важко, але ми свідомо на це пішли, щоб здобути перемогу».

Гостям на 81 хвилині знову вдалося забити. Цього разу відзначився Кобзар. Але і цей гол не зарахували – Богдан був в офсайді. У підсумку «Поділля» здобуло перемогу з рахунком 2:0, яка стала п’ятою в чемпіонаті.

Поділля - Волинь - матч, в якому зарахували два голи. І обидва в ворота гостей.

Олександр Воловик не лише грав у захисті Поділля, а й активно підключався до атак хмельничан.

Футболісти Поділля після фінального свистка вітали один одного з перемогою.

Завдяки цьому хмельничани вже мають 20 очок та розміняли 13 позицію в турнірній таблиці на 9-ту. Свій наступний матч «Поділля» проведе 13 листопада у Дніпрі проти «ВПК-Агро». А ось вдома хмельничани зіграють 20 листопада, коли прийматимуть «Краматорськ».