ye-logo.v1.2
31 Травня, 2020

Прийнято закон про біометричні паспорти

Суспільство 3074
Біометричні паспорти таки запровадять.
Біометричні паспорти таки запровадять.. Фото: molbuk.ua

243 картки народних депутатів депутати із 355, зареєстрованих у сесійній залі, проголосували за нову редакцію закону про введення біометричних паспортів із пропозиціями президента Віктора Януковича.

Найбільшою відмінністю такого посвідчення особи від нинішнього є наявність в ньому електронного чипа, що міститиме інформацію про людину в цифровому вигляді.Зокрема таку, як: фотографія, особисті дані, відбитки пальців, райдужна оболонка ока. Розроники документа переконані, що буде дуже зручним для проходження митного і паспортного контролю, оскільки може зчитуватися дистанційно.
Проти таких нововведень раніше релігійні общини та громадські організації, зокрема Українська православна церква Московського патріархату та Українська Гельсінська спілка з прав людини.
Нагадаємо, що цей закон ухвалили ще 2 жовтня, проте 19 жовтня Президент наклав на нього вето і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями.
У пропозиціях Президента зазначається, що наділення уповноваженого державного органу з питань захисту персональних даних повноваженнями, які пропонують старою редакцією, не відповідає правовій природі.
19 листопада Президент України Віктор Янукович повернув даний закон до парламенту зі своїми пропозиціями.
Тепер особи, які з релігійних переконань відмовляються від внесення своєї інформації на електронний носій, подають заяви до відповідного центрального органу виконавчої влади про відмову від документа, який містить безконтактний електронний носій. Їм видаватимуть відповідні документи, які не міститимуть безконтактного електронного носія.

Проте навіть після таких змін незадоволених законом лишається чимало. Так, на форумі Українського центру дописувач зауважує: "Введення біометричних паспортів в Україні нав’язано Євросоюзом. Це один з пунктів договору про безвізовий режим. Припустимо, для в’їзду в Європу потрібен біометричний закордонний паспорт, але навіщо вводити в Україні загальногромадянський біометричний паспорт? Навіщо виконувати рекомендації ЄС, який до цих пір не видав елементарні паспорти мільйонам кочових циган?"

Фахівець Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук вбачає в цьому законі лише зайвий клопіт. Зокрема в публікації для "Української правди" він пише: "Президента не турбує, що створення такого реєстру не відповідає міжнародним конвенціям з питань захисту персональних даних, адже передбачає збирання надмірної інформації та не визначає мети такого збирання і зберігання інформації".

Він також наголошує, що "такий реєстр в руках міліції є вершиною антидемократичності і втручання в приватне життя громадян. Зрештою, президент відповідає також за питання національної безпеки, і важко собі уявити, що станеться, якщо доступ до такого реєстру отримає спецслужба іншої держави або які-небудь шахраї".

Окрім того, використання в цих документах електронних чіпів - без жодного раціонального обґрунтування їх впровадження - потребуватиме багатомільярдних витрат як на виготовлення таких документів, і ще більше на їх експлуатацію.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую