ye-logo.v1.2

Найчастіше годинники ламаються через удари та потрапляння вологи

Суспільство 6183
Фото: Дмитра Скрипника

Сергій Пелевін понад 20 років працює майстром з ремонту годинників. Попри те, що йому постійно доводиться мати справу з часом, він вважає себе щасливою людиною, адже має сім’ю та улюблену роботу.

 Пан Сергій, котрий працює на підприємстві “Тайм Арт”, що у приміщенні “Ремпобуттехніки”, та має шостий (найвищий!) розряд майстра, дає поради, як доглядати за годинниками, щоб вони служили довго та справно.
– Які годинники здають у ремонт зазвичай?
– Всілякі приносять. І електронні, і механічні, і кварцеві. Ламаються всі однаково. Найчастіше приносять кварцеві для заміни батарейок.
– З якими поломками ви стикаєтеся найчастіше?
Більшість поломок трапляється через те, що годинники неакуратно носять: падіння, удари, потрапляння вологи. Буває, приносять годинники, розібрані на деталі у хусточці чи пакетику. Намагаються самі ремонтувати, а потім виявляється, що не можуть впоратися.
Іноді приносять такі, які вже не полагодиш. Це, в основному, старі, довоєнні годинники, для яких вже не знайти деталей. Іноді ламають ключі, коли переводять час.
– Чи зменшилася у вас кількість клієнтів після популяризації мобільних телефонів?
– Ні. Більшість людей просто звикла до годинника, некомфортно почуваються, коли на руці його немає. Дехто носить дорогий якісний годинник для престижу. До того ж, що на руку подивитися, а що діставати мобільний – велика різниця.
– Як доглядати за годинниками, щоб вони не ламалися?
– Коли на годиннику пишуть, що він водонепроникний, це дуже відносне поняття. Перевірка на заводі, в лабораторних умовах – це одне, там постійна температура води, повітря. В житті ж зовсім інша ситуація: полежав на спеці на пляжі, потім пірнув у холодну воду, повітря всередині годинника зазнало великого перепаду температур. На дорогих годинниках фірма себе страхує, коли вказує межі водонепроникненості. Динамічний рух руки під водою посилює тиск. Тому бажано не плавати з годинниками, якщо це не спеціальні моделі, де замість повітря газ, який не змінює свій об’єм залежно від температури. Однак такі годинники в умовах майстерні не полагодиш.
– На вашу думку, які годинники найнадійніші?
– Є різні механізми, мені, як майстру, можуть подобатися одні, але люди не розбираються у них, вони орієнтуються на тип годинника чи фірму-виробника. Порадити не можу. Кварцеві йдуть точніше, механічні — складніші, престижніші.
– Чи потребують механічні годинники особливого ставлення?
– Профілактика потрібна час від часу будь-яким годинникам. Масло висихає, пил потрапляє у механізм. Ще деякий час годинник може продовжувати йти точно, правильно, але посилюється тертя, псуються деталі. Раз на п’ять років бажано здійснити повну профілактику: розібрати, почистити, змастити, відрегулювати. Робити це краще у майстра, інакше потім все одно принесете у хустинці.
– Заміна батарейка — справа звична чи має свої премудрості?
– Залежить від батарейки. Якщо ставити дешеву китайську, вона довго не працює, а після виходу з ладу часто окислює годинник. Цей окис псує механізми, годинники доведеться ремонтувати. Краще її замінювати завчасно. Хороша фірмова батарейка, хоч коштує трохи дорожче, зате працює до трьох років і якщо сяде, і її вчасно не замінити, годинник не зіпсується.
Замінювати батарейку, особливо у кварцевому годиннику, краще в майстерні, адже там відкриті катушки, на які намотані дротики, в 10 разів тонші за людський волос. Пальцем зачіпите, і все. Мікросхему також пальцем можна зіпсувати. Часто міняють батарейки у магазинах, а закривати кришки приходять до нас.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую