ye-logo.v1.2

Захист Вітчизни – справа загальна

Суспільство 2140

Міністерство оборони України спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України провели круглий стіл, присвячений питанням удосконалення співпраці у військово-патріотичному вихованні дітей та учнівської молоді.

 У заході взяли участь представники структурних підрозділів, установ і закладів оборонного відомства та Генерального штабу Збройних Сил України, які, власне, організовують роботу з питань військово-патріотичного виховання, допризовної підготовки та військово-професійної орієнтації молоді, представники громадських організацій тощо.
– Зусиль оборонного та освітянського відомств не достатньо, щоби вивести на якісно новий рівень військово-патріотичну роботу. Для цього треба активно залучати громадські та ветеранські організації, – зазначив Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник. – Переконаний, що справжніх громадян України треба готувати і виховувати на зразках перемог. Тоді в нас виникне єдине, цілісне бачення військової історії.
Директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Борис Андресюк подякував присутнім за можливість реалізації спільної ініціативи керівників освітянського і оборонного відомств, яка неодмінно наповниться реальним змістом. Він наголосив, що саме тісна співпраця двох міністерств є запорукою успішної діяльності у сфері військово-патріотичного виховання.
– Реалії сьогодення свідчать, що військово-патріотичне виховання молоді є надзвичайно важливим завданням для України та її Збройних Сил. Оскільки основна частина вітчизняного війська – це молоді люди: офіцери, контрактники, строковики, – зауважив Борис Андресюк. – На сьогодні Збройні Сили України здійснюють шефство над понад 200 загальноосвітніми школами та 20 ліцеями з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Водночас він підкреслив, що у вирішенні завдань військово-патріотичного виховання молоді Міноборони і Міносвіти разом працюють вже не перший рік. Так, торік був спільно проведений Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, вперше за останні 10 років на території Криму відбувся фінальний етап Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».
Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, голова Ради Організації ветеранів України Петро Цибенко наголосив на ролі ветеранських організацій у патріотичному вихованні молоді. На його переконання, велику роль у ньому відіграють саме учасники Великої Вітчизняної війни, яких, на жаль, щороку стає все менше.
Наприкінці круглого столу учасники обговорили Спільний план заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства оборони України з питань військово-патріотичного виховання молоді. У остаточному його варіанті, який мають затвердити керівники двох відомств, будуть враховані всі зауваження та пропозиції, які висловлювалися під час заходу.

 

Андрій АГЄЄВ

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую