ye-logo.v1.2

У наших готелях найчастіше крадуть рушники та плечики, а в закордонних – псують майно

Суспільство 3047
Фото: Дмитра Скрипника

Хто з нас, відпочиваючи за кордоном, не привозив додому «фірмові сувеніри» із логотипами готелю «прихватизовані» там попри заборону адміністрації закладу?

А хто, повернувшись додому з чергового тривалого відрядження чи відпочинку, не розповідав у вузькому колі, як від вашого відпочинку «гудів весь готель», або про інші «подвиги»?
Один, відомий режисер якось навіть зізнався, що під час такого активного відпочинку, вони з товаришами в одному із розкішних номерів закордонного готелю пропалили цигаркою білий диван. Розуміючи, що сплатити збитки обійдеться їм дорожче, ніж саме проживання, вони не вигадали нічого кращого, ніж... розібрати за ніч диван на деталі і тишком винести за межі готелю! Про привезені додому столові прибори, дзеркала та рушники годі й говорити. До того ж, як свідчать різні дослідження, крадуть (називатимемо речі своїми іменами) здебільшого люди забезпечені, заможні. Натхнені такими, м’яко кажучи, нечемними «подвигами», ми вирішили дізнатися, а що ж найчастіше «прикарманюють» жильці з хмельницьких готелів?
Завдання, як виявилося, не з легких. Мало хто хоче зізнаватися про такі втрати. До прикладу, у найстарішому у Хмельницькому готелі «Поділлі», сказали, що в них «ніколи і нічого не крадуть», у «Центральному» сказали, що «у них зупиняються чемні люди і, крім дрібниць, на зразок журналів чи плечиків нічого не пропадає». В «Енеїді» бачили всяке, однак для готелів – це звична справа. Працівники кажуть, що то «українська натура, її вже не зміниш». Та це лише офіційні заяви. У приватних розмовах працівники майже усіх готелів міста зізнаються, що крадуть усе, що тільки можна винести. Проте зазначають, що останнім часом крадіжок значно поменшало. «Найбільше крали в 90-х роках, коли був дефіцит всього. Тоді виносили і рушники, і плечики, і навіть дзеркало з шаф. Чого тільки не придумають, щоб непомітно винести якусь річ! Багатьох вдавалося впіймати: хтось відразу все повертав, хтось виправдовувався, що випадково прихопив, до прикладу, рушник чи простирадло, а хтось впирався до останнього», – зізнається прибиральниця в одному із готелів, звично витираючи пил у напівтемному коридорі. Пані не захотіла називати свого імені і навіть взяла з нас обіцянку, що ми її «не здамо», розповіла, як один поважний, але дуже насуплений чоловік, що приїхав до Хмельницького зі Східної України у відрядження, намагався прихопити із собою дзеркало. Він запакував його у валізу, а коли від’їжджав, поліз до неї за документами. Тут його і «попалили»! В іншому готелі жильці прихопили із собою навіть нове сидіння... для унітазу! Ще б пак, його напередодні лише оновили. Однак найчастіше з готелів будь-якого рівня, у будь-якій країні, крадуть рушники. Опитування показали, що 32% власників найбільших готелів світу поскаржилися на розкрадання рушників. Крім того, готелі постійно недораховуються попільничок, пультів дистанційного керування від телевізорів і, як не дивно, туалетного паперу. Хмельницькі готелі в цьому плані нічим не відрізняються від світових, однак усім туристам важливо пам’ятати, що заповідь «не кради» ще ніхто не відміняв.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую