ye-logo.v1.2

Як у Хмельницькому виконують програму охорони довкілля

Суспільство 7734
Фото: gromrady.org.ua

Під головуванням міського голови Сергія Мельника відбувся інформаційний депутатський день, на якому розглянули питання про виконання рішення сесії міської ради "Про затвердження Програми охорони довкілля м. Хмельницького на 2011-2015 роки".

Також, як повідомляє Хмельницька міська рада, під час засідання обранці ознайомилися із роботою міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності.
З першого питання присутніх поінформував начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Райчук. Зокрема він зазначив, що на виконання природоохоронних заходів, передбачених програмою - покращення якості атмосферного повітря, екологічної освіти, стану водних ресурсів, знешкодження та утилізації відходів за звітний період з квітня 2011 по 2012 рік включно використано 68055,6 тис. грн., в тому числі 31000,0 тис. грн. – державний бюджет, 2,5 тис. грн. – обласний бюджет, - 29698,99 тис. грн.. міський бюджет, 1769,5 тис. грн. - міський фонд охорони навколишнього природного середовища та 5584,6 тис. грн. - кошти підприємств.
Для підвищення рівня екологічної освіти організовується спільна робота з проведення екологічних заходів підвищенню екологічної культури. Управлінням освіти м. Хмельницького відкрито 11 класів природничого профілю в загальноосвітніх навчальних закладах міста, де навчається 238 учнів (використано 10 тис. грн. з міського бюджету). В рамках виконання Програми, у школах міста (ЗОШ № 12, НВК № 4, гімназія № 2, НВК № 10) створено осередки дитячого об'єднання "Екологічна варта". Управлінням молоді та спорту регулярно проводились виховні години, години спілкування, бесіди, конкурси малюнків, вікторини, усні журнали, розв’язування екологічних кросвордів та ребусів, екологічні брейн–ринги, диспути, ділові ігри, еко-ігри, природознавчі аукціони, засідання круглого столу. Також було організовано різноманітні екологічні акції.
Також Олександр Петрович зазначив, що з метою покращення санітарно-екологічного стану міста управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм міста протягом року організовано та проведено заходи з озеленення території міста, очищення водних джерел, збереження природного заповідного фонду, облаштування об’єктів масового перебування та відпочинку населення, придорожніх територій.
Ще одним розділом програми є охорона атмосферного повітря.Основним заходом з покращення стану атмосферного повітря в місті є посадка зелених насаджень, догляд за ними та збереження існуючих. На утримання об’єктів природно-заповідного фонду, парків, скверів міста (106,52 га) використано 4218,13 тис. грн., на озеленення, омолодження, поточний та капітальний ремонт зелених насаджень, висаджування квітників, газонів тощо – 3636,77 тис. грн. У 2011 р. омолоджено дерева на Старокостянтинівському шосе, Вінницькому шосе, на вулицях міста (228 шт.), у 2012 році проведено капітальний ремонт зелених насаджень в дендропарку "Поділля" (в тому числі з фонду охорони навколишнього природного середовища використано 335 тис. грн.).
З метою озеленення території міста за звітний період висаджено до 400 тис. шт квіткових рослин, 4280 дерев та кущів (у 2011 – 2290 шт., у 2012 р. – 1990 шт). Посадка дерев здійснювалась в парку І. Франка, дендропарку "Поділля", парках "Заріччя", ім. М. Чекмана , в парку мікрорайону Ракове, вздовж струмка Безіменного на вул. Тернопільській, в прибережній смузі р. Кудрянка (вул. Папаніна), р. Південний Буг (вул. Північна), ставків в мікрорайнах Дубове та Озерна, вздовж доріг та вулиць міста, на територіях шкіл садочків, дворових територіях та ін. (з міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2011 р. використано 99 тис. грн., у 2012 р. – 50 тис. грн.)
З метою зменшення негативного впливу на довкілля МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" та КП "Південно-західні тепломережі" проводяться заходи, спрямовані на зменшення шкідливих викидів в атмосферу від котелень. Завдяки впровадженню новітніх установок на котельнях МКП "Теплокомуененерго" річне зменшення шкідливих викидів в атмосферу у 2012 році становило 1926,7 тонн, на що витрачено 8505,8тис. грн. (5231 тис. грн – міський бюджет, 3274,8 тис. грн. – кошти підприємства). КП "Південно-Західні тепломережі" здійснено відомчий контроль викидів шкідливих речовин на суму 129,25 тис. грн. (кошти підприємства).
В сфері охорони та раціонального використання водних ресурсів за звітний період КП по зеленому будівництву і благоустрою міста відремонтовано 88 криниць громадського користування на суму 103,1 тис. грн.
З метою охорони підземних вод від забруднення та покращення якості питної води, МКП "Хмельницькводоканал" на водозаборах "Дубове", "Центральний" та "Кудрянка" проведено роботи по відновленню зон суворого режиму артезіанських свердловин, відремонтовано огорожі на свердловинах №1, 12, 20, 30, 62 на суму 38 тис. грн. Виконано ліквідаційний тампонаж двох свердловин на суму 28 тис. грн.
Відремонтовано 47 глибинних насосних агрегатів на артезіанських свердловинах на суму 121,3 тис. грн. На ВНС № 10 виконано монтаж чотирьох сучасних енергозберігаючих насосних агрегатів з контролюючим пристроєм ПТЧ. Завершено технічне переоснащення систем водопостачання на ВНС–7 та ВНС–9, це дозволить значно скоротити витрати на електроенергію за рахунок використання нових насосних агрегатів. Загальна вартість робіт з технічного переоснащення 3901,8 тис. грн.(міський бюджет).
Для проведення робіт по будівництву другої черги Чернелівського водогону з державного бюджету використано 31 млн. грн. та 9 млн. грн. міського бюджету, в тому числі: у 2011 році побудовано 12 км другої нитки Чернелівського водогону, у 2012 році прокладено 12 м мереж, введено в експлуатацію 3 нових артезіанських свердловини і збудовано 553,5 метрів погонних водопроводу першого підйому.
Для поліпшення екологічного стану річок та водойм міста з міського фонду охорони навколишнього природного середовища за звітний період використано 942,4 тис. грн. Серед виконаних заходів виготовлено робочий проект по розчистці водовідвідних каналів, розташованих в заплаві річки Південний Буг, завершено роботи по будівництву каналізаційної насосної станції у пров. Гагаріна, 20Б в рамках робочого проекту "Будівництво гідроспоруд по екологічному оздоровленню р. Плоска в межах міста Хмельницького" - 475,9 тис. грн.; проведено роботи по розчистці русла річки Південний Буг в районі містка на вул. Свободи - 30 тис грн. та інші.
З метою впровадження на території міста роздільного збирання побутових відходів ХКП "Спецкомунтранс" придбано 113 євроконтейнерів, 34 євроконтейнери для вторинної сировини (ПЕТ пляшка), 7 великих комбінованих контейнерів (13 м3), 40 контейнерів по 0,75 м.куб., конструкції для облаштування сітчастих огорож на контейнерних майданчиків на загальну суму 641,31 тис. грн.. За кошти міського бюджету придбано асенізаційну машину (457,38 тис.грн.), 2 сміттєвоза на суму 1300,0 тис. грн.
Заслухавши начальника управління з питань екології та контролю благоустрою міста Сергій Мельник наголосив, що цьогоріч планують відновити фонтанний комплекс біля кінотеатру ім. Т.Шевченка, зробити алею від вулиці Гагаріна до Володимирської та продовжити роботу в парку культури та відпочинку ім. М.Чекмана. Проте основний акцент буде спрямовано на озеленення та висадку дерев.
Під час обговорення депутати цікавилися долею та обліком висаджених дерев, утилізацією люмінесцентних ламп, очищенням зливових каналізацій тощо.
Під час розгляду другого питання порядку денного депутатів із роботою міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності ознайомив його директор Володимир Мельник.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую