ye-logo.v1.2

Анемія - хвороба з блідим обличчям і поганим апетитом

Суспільство 21800
Фото: www.medclub.ru

Анемія, або малокрів'я, є найпоширенішою хворобою крові як у дітей, так і дорослих.

 Ця недуга розвивається внаслідок нестачі в організмі багатьох компонентів, потрібних для кровотворення (залізо, мідь, селен, білки, вітаміни групи В). На вітамінодефіцитну та білкову анемію українці хворіють досить рідко, для нашої країни більш притаманна залізодефіцитна анемія. Сама назва “залізодефіцитна анемія” свідчить про недостатність заліза в організмі. Залізо належить до мікроелементів, які беруть участь у життєдіяльності кожної клітини організму, забезпечує низку хімічних і біохімічних реакцій. Тому організм потребує його значно більше, ніж інших мікроелементів - міді, цинку тощо. На тлі малокрів`я перебіг інших захворювань дуже важкий. Люди з анемією частіше хворіють на респіраторні захворювання з ускладненнями, хвороби сечовивидільної, травної систем, у них знижений імунітет. Тож профілактика анемії - це також профілактика багатьох інших хвороб.

Прояви малокрів'я дуже різні й впливають на весь організм
При цьому уражуються різноманітні органи і системи. Найперші ознаки хвороби - блідість, сухість, лущення шкіри, поява заїдів, ламкість волосся, а у важких випадках навіть випадіння волосся. Також можлива деформація нігтів: вони набувають різноманітної форми (з ямочками, ложкоподібні), стають сухими, ламкими, повільно ростуть тощо. Люди з такими порушеннями завжди сонливі, мають поганий настрій, відчувають знесилення. У хворих часто паморочиться голова, з`являються цятки перед очима. У них нестабільний вестибулярний апарат, тому вони можуть непритомніти. Порушення з боку травної системи проявляються зниженням апетиту, з одного боку, внаслідок порушень з боку нервової системи, а з іншого - зменшення кількості ферментів, які виробляються залозами травного тракту. Розвивається так зване порочне коло: їсти потрібно, щоб в організм потрапляли вітаміни та мікроелементи, в тому числі й залізо, а в людини немає апетиту і недостатньо ферментів для перетравлення їжі. Інколи з`являються симптоми з боку серцево-судинної системи - серцебиття, біль у ділянці серця. З часом через тривалу недостатність заліза розвиваються зміни міокарда. Загалом, немає жодного органа і системи в організмі, на які б не впливала залізодефіцитна анемія.

Вчасно виявити та знешкодити
Бажано анемію виявити якнайшвидше і розпочати лікування. Потрібно звернутися до дільничного лікаря і здати кров, лише потім можна визначити ступінь малокрів`я й призначити відповідне лікування. Воно включає у себе повноцінне харчування, в тому числі вживання продуктів, які багаті на залізо, і приймання одного з препаратів заліза. Багато цього мікроелементу міститься в язиці, м`ясі, рибі, а також у рослинній їжі - гречаній і вівсяній крупах, яблуках, малині, суниці, чорниці, смородині, гранатах. Часто анемію у дітей спостерігають у сім`ях, де батьки дотримуються вегетаріанського харчування. Проте до 5-7 років категорично не рекомендується привчати дитину до такого харчування. Вона обов`язково має отримувати білки тваринного походження. Доки в малюка ще немає нормально розвинених ферментативних систем, він не може засвоювати з рослинних продуктів ні білки, ні мікро- та макроелементи. Тому, крім залізодефіцитної анемії, в таких дітей часто спостерігаються білкова та вітамінодефіцитна її форми. Дитині потрібні овочеві пюре, яєчний жовток, м`ясо, молочнокислі продукти, каші. В дитячому харчуванні обов`язково має бути риба. Пам`ятайте! Навіть якщо дитині давати препарати заліза, але не давати м`яса, ефекту від цього не буде. М`ясні продукти мають бути в раціоні малюка хоча б тричі на тиждень.

Підготувала Ангеліна ПІДЛІСНА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую