ye-logo.v1.2

Оживляємо старе дерево

Суспільство 3915
Фото: www.photoforum.ru

Оживити дерево, продовжити йому життя і знову змусити плодоносити можливо тільки за допомогою обрізання.

 Для цього є три способи – створення горизонтально-плоскої, вертикально-плоскої і канально-віяльної системи.
Мета у садівника тільки одна – змусити дерево знову давати великий приріст. При цьому потрібно освітлити крону, завдяки чому врожайність відтворюється. Який засіб обрати, залежить від того, як ви заклали сад.
Якщо великі міжряддя
Якщо ви зробили міжряддя великими, тоді для відновлення саду необхідно зробити освітлення за допомогою горизонтально-плоских крон. Обрізання дуже просте, а дерева стають більш зручними для догляду, обприскування та збору врожаю. Це просто. У вас дерева по 3-4 метри у висоту. Спочатку зріжте все, що вище трьох метрів. Через рік, якщо результату немає, можна зрізати до 2,5 метри. Враховуйте наступне: гілки потрібно спилювати над сильними одиничними паростками, які йдуть у бік периферії крони. Потім у місцях зрізання великих гілок виникне значна кількість вертикальних паростків – волчків, їх також ще називають водяними або жировими паростками. Забираємо не всі, пригинаючи частину до горизонтального положення. Сильнорослі гілки щорічно вкорочуємо наполовину, змушуючи їх закладати квіткові бруньки.
Якщо посадки щільні
У більшості садівників ділянки маленькі, тому дерева посаджені доволі щільно. Крони часто переплітаються між собою. І тут зниження висоти не допоможе, оскільки внизу і так світла замало, а зниження викличе ще більше запустіння. Шлях один – зробити вертикальні крони. У всіх деревах ряду на певній відстані від стовбура (як правило, 1 метр) обрізають всі гілки. Зробити це намагаються з переходом на бокові гілочки або бруньки. У великому садку обрізання роблять за шаблоном, протягнувши по землі лінію зрізу шпагатом. Тут важливо не дати деревам вирости після такого обрізання доверху, водночас зробіть і зниження крони. Лякатися при цьому не варто: дерева добре справляються з таким обрізанням. Вони утворюють багато молодих гілок з великими листками по всій обрізаній стіні ряду. Наступного року після обрізання врожайність і якість плодів вас приємно здивують. Часто після такого обрізання зникає навіть періодичність плодоношення. Перші рік-два в освітленому таким чином садку можна у міжряддях вирощувати овочі або квіти.
Помірне освітлення
Більш помірним вважається освітлення канально-віяльним способом. Проте новачків зазвичай зупиняє або складність, якої насправді немає, або „шкода” різати частину гілок. В результаті або уникають обрізування, або не доводять справу до кінця. А зробити світловий канал просто – по центру ряду вирізають всі гілки разом із провідником всіх дерев. Якщо розглядати всі дерева ряду як суцільну стіну, то після такого вирізування центру виникає через весь ряд канал, який значно покращує світловий режим всередині крони. Після обрізання виникає багато вертикальних гілок. Їх можна перевести у потрібне місце завдяки підрізанню, вирізанню через одну, або підкручуванню під нижні гілки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую