ye-logo.v1.2

Малюнки на каві – майстерність, яку можна вдосконалювати безкінечно

Суспільство 16887
з архіву Світлани Москалюк
Фото: з архіву Світлани Москалюк

6-8 вересня у Харкові пройшов черговий сьомий регіональний чемпіонат баріста.

 Хмельничанка Світлана Москалюк стала переможцем чемпіонату з латте-арт. Це перший чемпіонат у кавовій практиці Світлани, а тепер на дівчину чекає чемпіонат України. Поки що ж вона тішить своєю майстерністю хмельничан і ділиться враженнями та секретами малювання із читачами «Проскурівського телеграфу».
– Світлано, як ти «вималювала» собі перше місце?

– Кавою і молоком... Як кажуть «ловкость рук и никакого мошенничества». Насправді треба знати ще основні правила і тонкощі і на каві можна намалювати все, що вигадає фантазія. На чемпіонаті малюнки малювали за фотографіями. У конкурсі «Капучіно» кожен учасник робив два малюнки без допомоги жодних підручних засобів – тільки молоком, яке з молочника («пітчер» – професійна назва молочника – авт.), яке повільно виливалося у каву. У конкурсі «авторський капучіно» можна було домальовувати якісь елементи гострим предметом, наприклад зубочисткою. Малюнки потрібно було намалювати за шість хвилин, а у фіналі, куди пройшло лише четверо учасників – за вісім.
– А які критерії оцінювання?
– Оцінюється контрастність малюнка, симетричність розміщення його відносно чашки, рівень складності, ідентичність з фотографією, ну і загальна привабливість. У фіналі ми ще готували еспрессо «Макіято» і на ньому, в чашці об’ємом 60-80 мл., теж малювали малюнок.
– Скільки часу тобі треба було, щоб навчитися малювати на каві?
– Кавою я захопилась тоді, коли прийшла працювати у Дім кави, раніше взагалі нічого ні про каву, ні про те, що на ній взагалі можна малювати, не знала. З усіх видів кави капучіно мені сподобалося відразу, по-перше, тому що воно смачне, а по-друге, що на ньому можна так гарно малювати. Це ж творчість! Спочатку вчилася правильно готувати каву, потім – як правильно виливати капучіно... Це тривало майже півроку поки прийшли, не просто навики, а розуміння того, що що робиш. Я почала відчувати молоко, його коливання у молочнику і рухи самого молочника для того, щоб виходили малюнки! Спочатку це були базові візерунки: листочки, серце, квіточки. Потім почала відвідувати майстер-класи досвідчених баріста і закохалася у латте-арт. Вчуся до цього часу, бо малюнки на каві – це майстерність, яку можна вдосконалювати безкінечно.

– Чи можна такі малюнки робити в домашніх умовах?

– Можна, але для цього потрібно мати кавовий апарат для виготовлення есспресо і молочник з тоненьким носиком. Щоб зробити малюнок, потрібно приготувати еспрессо, гарно збити молоко, щоб у ньому не було повітряних пухирців. На вигляд молоко має нагадувати розтале морозиво. До речі, ідеальна температура молока для малювання – 60-65 градусів. Чашку з еспрессо нахиляємо, і в найглибше місце тоненькою цівкою вливаємо молоко так, щоб воно втопилося під кавовою піною. Щоб молоко втопилося, потрібно аккуратно наливати молоко і паралельно піднімати молочник вгору. Коли побачите, що молоко втопилось, а на поверхні залишилася лише кавова піна, опускайте молочник настільки близько до чашки, щоб його носик був максимально наближеним до поверхні рідини. Отут найвідповідальніший момент, бо молочником потрібно коливати так, щоб із молочної піни утворювався малюнок. Потім можна чимось гострим, макаючи його у каву, домалювати якісь елементи. І пам’ятайте: у приготуванні капучіно головне, щоб воно було смачним, а вже потім – гарним.

 

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую