ye-logo.v1.2

Де взяти книгу напрокат чи просто почитати

Суспільство 5478
автора
Фото: автора

Сучасні книгарні часто перетворюються на клуби по інтересах.

 Мережа книгарень «Є» стала місцем проведення кінопереглядів, презентацій, літературних читань, зустрічей з письменниками, поетами та громадськими діячами у різних містах України. У Львові, до прикладу, функціонує книгарня-копальня кави, в якій можна придбати україномовну книгу та скуштувати унікальні сорти кави. В Чернівцях увагу привертає «Літературне кафе», в якому відвідувачі можуть випити кави, скуштувати тістечка і відвідати філософські вечори, засідання медіа-клубу чи презентації.
Ще донедавна у Хмельницькому теж функціонували заклади, які суміщали в собі багато функцій та користувалися чималою популярністю. Але кількість таких затишних місць суттєво зменшилась. Проте залишилися букіністичні магазини та відділи літератури, в яких, окрім продажу, здійснюється прокат чи обмін книжок.
Придбати чи продати книги з домашніх бібліотек, можна у букіністичному магазині, розташованому в приміщенні «Іноземки» (вул. Соборна, 43). Там приймають книги, написані різними мовами, в тому числі на українській, російській, польській чи англійській. Безпосередньо у магазині здійснюється оцінка вартості книги. Придбання книг, що були у вжитку і збереглися у гарному стані, є непоганою можливістю для багатьох людей поповнити свою домашню бібліотеку за невеликі гроші. Вартість такої літератури починається від декількох гривень.
Придбати, обміняти, викупити чи взяти книгу напрокат, можна у правому крилі на третьому поверсі «Дитячого світу» (вул. Проскурівська, 4/3). «Для кожної книги встановлюється свій розмір застави. Складається вартість застави, на яку впливає вік книги і вказується вартість, яку людина отримує після того, коли поверне книгу назад. Звісно, знімається плата за використання. В мене є книги, за прокат яких треба платити 10 грн., 9 грн. чи навіть 1 грн. Книга видається користувачу на 30 днів, хоча цей термін досить умовний. Люди звичайно залишають суму, яка рівна повній вартості. В цьому відділі представлена в основному белетристика (детективи, фантастика, романи про любов та інші жанри), при цьому в наявності є безліч сучасних творів», - каже власник Андрій Федоров.
Хмельницькі кафе та кондитерські, окрім того, що пропонують страви на різний смак, ще й налаштовують на літературний лад. За чашкою кави читають книги та грають у шахи в «Кондитерській лавці» (вул. Проскурівська, 15). Відвідувачі ресторану «Містер Чарлі» (вул. Заводська, 30) мають змогу долучитися до класичної літератури, а у кафе «Еклер» (вул. Соборна, 43) є невелика бібліотека. Їх можна читати у кафе за чашкою кави, а можна продовжити читання вдома, залишивши заставу у розмірі, як мінімум, 20 грн.

Аліна Безугла

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую