ye-logo.v1.2

Як обрати модний і теплий пуховик?

Суспільство 9468
Дмитра Скрипника та авторів
Чим більше якісного хутра на пуховику, тим вища його ціна.. Фото: Дмитра Скрипника та авторів

З абстрактними візерунками, в’язаними вставками, шарфами, рукавичками та сумками

 такі вони, модні пуховики сезону 2013/2014. Дедалі більше покупців при виборі зимового одягу надають перевагу пуховикам, адже якісний виріб на основі пуху – і легкий, і теплий, і «дихаючий». Тому у такій обновці буде комфортно як на морозі, так і у теплому автомобілі. Кореспонденти «Проскурівського телеграфу» пройшлися хмельницькими магазинами та речовими ринками, щоб з’ясувати: що ж зараз у тренді, який асортимент та цінова політика.
«Більшість пуховиків на ринку – китайські: кращої чи гіршої якості, або ж українські, пошиті із китайської сировини»
Пуховиків на речових ринках Хмельницького чимало. На будь-який смак та гаманець. Від простеньких моделей без хутра (від 700 гривень) до елегантних курток чи пальт, оздоблених єнотом чи чорнобуркою (від 1500 гривень). Й чим більше якісного хутра, тим вища ціна. Як і у кількох попередніх сезонах, у моді залишаються чорні, темно-сині, коричневі, бежеві та білі однотонні пуховики. До популярних колірних новинок додалися гірчичний, темно-зелений та бордовий, а ще – яскраві геометричні візерунки, абстракція чи квітчасті візерунки. Двобортні, з в’язаними вставками на кишенях, комірі та капюшоні, шарфами-хомутами, мітенками (рукавичками без пальчиків) та сумками – такі вони, модні пуховики сезону 2013/2014.
Як твердять продавці, більшість пуховиків на їмельницьких речових ринках – китайські: кращої чи гіршої якості, або ж, у поодиноких випадках, українські, пошиті із …китайської сировини. Хоча одразу ж застерігають не лякатись словосполучення «Made in China», адже «Китай» буває різний: від дешевого «ширпвжитку» до якісних та дорогих брендів, ціна яких сягає чотирьох тисяч гривень. До речі, обираючи «пуховик», зверніть увагу на те, що зараз чимало моделей, начинених як натуральним пухом, так і синтетичним холлофайбером. Моделі з останнього – дешевші й зручніші у експлуатації: після прання не збиваються, не залишають розводів, швидко сохнуть, й тримають форму. Проте, якщо робити вибір на користь теплоти, надайте перевагу якісним пуховикам.
У інтернет-магазинах та спеціалізованих групах у соціальних мережах вибір пуховиків більший, ніж на ринках, й ціни дешевші. Адже обрати тепленький виріб можна, не виходячи з дому. Але не забувайте про варіант придбання кота у мішку.
Від Європи до Китаю. Які пуховики пропонують модні хмельницькі магазини?
У магазинах Хмельницького теж слідують усім модним світовим тенденціям, а тому на вішаках бутиків можна знайти новенькі моделі останнього сезону на будь-який смак та гаманець. Італійські та французькі, китайські та українські, а кольорова гама — наче у веселки, хоча найбільшою популярністю користуються все ж чорні, сірі та коричневі. Цінова пропозиція теж широка – від 500 гривень за китайські і до кількох тисяч за європейські. У середньому за хороший пуховик хочуть близько 2-3 тисяч гривень. Як розповідають продавчині: «На піку популярності так звані стьобані пуховики, виконані у вигляді розділених швами ліній, прямокутників, трикутників та ромбів, що підкреслюють жіночність. Найбільше користуються популярністю довгі пуховики із широким поясом на талії, адже такий фасон найкраще зберігає тепло і робить стрункішою талію».
Найкраще, щоб пуховик мав не багато прикрас, це полегшить його утримання. А тому повсякденне зимове вбрання, яке ми знайшли у Хмельницькому, вінчає тільки хутро та бляшки на поясах.
Думка експерта


Інна Тимошенко, головний технолог хімчистки «Експрес»: «Не ховайте брудні пуховики у шафу»:
«Ми не рекомендуємо прати пуховики вдома. Тому що люди, як правило, зазвичай використовують звичайні пральні порошки, які дуже погано виполіскуються і на куртках залишаються білі плями. Якщо вже й прати, то лише рідкими пральними засобами, вони краще, хоча й теж недосконало, виполіскуються. Плями залишаються й від самого пуху, бо у куртки «сунуть» будь-який, і жирний, і кольоровий… Після того, як плями обробили різними засобами і неодноразово, вони не виводяться, а лише фіксуються. Тому після такого опрацювання навіть хімчистка виріб не врятує. Є штучний пух, який можна прати вдома, як і куртки із сентипону. А ось вже штучний замінник пуху, так званий холлофайбер, теж збивається і нормально висушити його, як і натуральний пух, в домашніх умовах практично не можливо: у пральній машині мало місця для пухової куртки, тим більше для пальто.
Стосовно плям, то не виводяться сухою чисткою плями від поту, їх візьме лише прання. А ось плями від фарби, якщо щось полиняло, не піддається чистці взагалі. Тому ми не рекомендуємо замочувати куртки, які мають два і більше кольорів, навіть якщо ви переконані, що вони не линяють. Але найголовніша порада для тих, хто носить пуховики: після закінчення сезону обов’язково здайте його у хімчистку, бо якщо брудна куртка пролежить у шафі все літо, а на осінь, ви вирішите її почистити – багато плям вивести не вдасться».

Ольга Буч, продавець верхнього одягу, директор Інтернет-магазину «Вуаля»: «Вага якісного пуховика не повинна перевищувати два кілограми»
«Зазвичай, наповнювачем пуховика є пух, який складає 80%, і перо (інші 20%). Це оптимальний варіант для країн із холодною зимою. А в країнах із м'якими зимами пух і перо змішані навпіл. Саме пух визначає теплоізолюючі властивості курток. При виборі пуховика обов'язково перевірте пружність пуху («FP» (fill power)) – це найважливіший показник якості. Для цього просто скрутіть куртку в трубочку, стисніть, а потім відпустіть. При гарній пружності пуху куртка розпрямиться повністю. До речі, при цьому ні пух, ні перо не повинні «просочитися» крізь шви й тканину підкладки! Показник «FP» у курток повинен бути не менше «550» (найкращим вважається «800»). Найчастіше в пуховики закладений пух качиний, гусячий, гагачий, лебединий (курячий пух, зазвичай, не використовується). Кращий варіант - коли він розподіляється по окремих блоках, які перешкоджають його звалюванню донизу. Розмір таких блоків не повинен перевищувати 20-25 см. Шиють пуховики зазвичай із натуральних тканин із водовідштовхувальним покриттям. Вага якісного виробу не повинна перевищувати 2 кг, оптимальна вага – 1,5 кг (для дорослої людини). Причому не важливо який одношаровий або двошаровий наповнювач був використаний при пошитті.
«CLO» – ця абревіатура показує одиницю виміру термоізоляції, іншими словами, при якій температурі людина відчуватиме себе комфортно. І вона обов'язково повинна бути вказана на ярлику куртки («1CLO» – оптимально при температурі до –15ºС, а ось при температурі понад –40ºС необхідно «3CLO»).
Однак сучасні куртки, крім пуху й пера, наповнюються вовняним ватином, бавовняною ватою, синтепоном, вальтермом, файбертеком, холлофайбером. Вид наповнювача обов'язково вказується на етикетці («down» – пух, «feather» – перо, «cotton» – вата, «wool» – вовняний ватин, «polyester» – синтепон). Сучасні синтетичні наповнювачі не поступаються натуральному пуху за якістю - вони також легкі й чудово зігрівають взимку.
Вся фурнітура повинна бути високої якості й прикрашати пуховик. Липучки, заклепки, блискавки мають бути прості й практичні в застосуванні, легко застібатися й розстібатися. До речі, до якісного пуховика обов'язково додається пакетик зі зразком пуху.
Розпізнати ж неякісну річ досить легко: у зшитого в підпільному цеху пуховика, нитки стирчать назовні, шви криві, з підкладки виглядає синтепон. Є ще одна підказка — блискавка, точніше, її язичок. У «легальних» пуховиків на язичку завжди є фірмовий знак. Підпільні ж виробники ушивають в куртку звичайну блискавку».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую