ye-logo.v1.2

Ви чекаєте на другу дитину

Суспільство 2265
Фото: ourboys.ru

Вітаємо вас. Зовсім скоро у вас вдома лунатиме чути радісний сміх чи голосний плач дитини...

 Але ви чекаєте цього з нетерпінням. До того ж ви все це вже проходили із першою дитиною.
А чи з такою самою жагою чекає на сестричку чи братика ваш первісток?
Поява дитини у сім’ї ускладнюється, коли вона друга, адже необхідно якось підготувати першу до того, що вона вже буде не сама.
Найважче звикають до появи немовляти дитини у віці від 1,5 року 4,5 років. Річ у тому, що діти вже добре розмовляють, звикли, що увага завжди належала їм, але поки що не доросли до друзів поза сім’єю. Тато і мама для дитини – майже весь світ, і віддати його без суперечки вона відмовиться.
Що ж частіше за все відбувається, коли у сім’ї з’являється другий малюк?
Отже, старший звик до того, що він – центр домашнього всесвіту, що вся увага батьків належить йому безмежно, він отримує і прогулянку з татом, і вечірнє читання книжки з мамою, і багато іншого. Та раптом з’являється суперник, який відволікає увагу батьків. Останнім часом частенько лунає: “Ти ж вже великий, ти ж повинен зрозуміти, що він ще маленький, не чіпай його, зроби все сам і т. ін.”.
Весь світ старшого малюка руйнується у нього на очах. Тепер, замість прогулянки, він спостерігає як тато готує ванну для немовляти. Вже ніхто не читає книжку на ніч, адже мама годує меншого. І взагалі, старша дитина відчуває, що всім заважає і нікому не потрібна.
В таких умовах дуже часто народжується ненависть до молодшого.
Старший намагається повернути втрачену увагу і любов батьків всіма методами, які він тільки вважає можливими.
• Він хоче позбутися малюка, бо впевнений, що, коли його не буде, все повернеться на свої місця
• починає вести себе як зовсім маленький, бо розуміє, що маленьких люблять;
• часто вдає, що хворіє (або і справді хворіє), адже в цей час на нього мама і тато більше звертають увагу, дають йому тепло;
• іноді діти починають вести себе погано, стають неслухняними. Це ще одна з ознак емоційного голоду старшої дитини. Зараз не важливо, що на неї сваряться. Важливо, що на неї звертають увагу, хоч і у такій формі.
Виникає багато проблем і зі старшими дітьми, коли вони досягають кризового віку: 3 роки, 7 років і підлітковий період.
У 3 роки з’являється негативізм, впертість, свавілля і навіть прагнення до деспотизму. У цей період дитина найбільше ревнує, у неї виникають реакції невротичного характеру. Для того, щоб уникнути всього цього, необхідно якомога серйозніше і уважніше ставитись до першої дитини, до її потреб і особливостей.
Вік 6-7 років – це час, коли дитина йде до школи. Це період змін: припиняється відвідування садочка, змінюється режим, втрачаються старі друзі, з’являються більш серйозні вимоги вже як до школяра. З появою другої дитини старший починає відчувати, що його переживання нікому не цікаві і він покинутий і самотній.
Найскладніший період життя – це підлітковий вік: змінюються стереотипи, погляди на життя, цінності, по-іншому дитина починає сприймати себе і світ в цілому. Підліток відчуває себе дорослим, його самооцінка нестабільна і коливається від самовпевненості до повного неприйняття самого себе. Поява другої дитини може бути сприйнята як позитивно, так і як зрада.


Як уникнути всього цього?

• Коли будете готувати старшу до народження меншої дитини, не обіцяйте того, що може потім сприйнятися по-іншому. Наприклад, ви обіцяли, що вони будуть гратися разом. А як можна гратися з новонародженим? Старша дитина починає відчувати образу за те, що її обманули.
• Найкраще розповісти, що малюк народиться дуже маленьким, йому буде потрібна допомога батьків, але це не означає, що старшу дитину ви будете любити менше.
• Найголовніше – не залишайте свою першу дитину без уваги і тепла, до яких вона звикла.
• Розділіть між собою батьківські обов’язки - коли один із батьків зайнятий молодшою дитиною, інший має приділити час старшій.
• Залучайте старшого до догляду за молодшим, але так, щоб він не відчув сильного навантаження і це не стало його обов’язко.
• Перетворіть догляд за малим на цікаву гру – так ви допоможете дітям подружитися, розвинути інтерес одне до одного.
• Будьте вдячними старшій дитині за допомогу, це дозволить закріпити самооцінку і покращить стосунки у сім’ї.
Використовуйте кожну можливість, щоб висловити свою любов до дитини, тоді у вашій сім’ї не виникатиме проблем із ревнощами.

Наталя ХАНЕЦЬКА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую