ye-logo.v1.2

Бухал – за круглий стіл та діалог, Рохов – за об’єднання людей за горизонтальним принципом

Суспільство 2723
Дмитра Скрипника та з архіву редакції
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції

Кореспондент «Проскурівського телеграфу» поцікавилась думкою активних подолян про всеукраїнське громадське об’єднання «Майдан» та їхнє бачення його подальшої долі

 Руслан Рохов, громадський діяч:
«У об’єднанні «Майдан» ключові ролі – у представників парламентської опозиції, які представляють інтереси своїх партій. Громадськість тут виконує більше представницькі функції, консультуючи політиків й майже не впливаючи на прийняття рішень. «Плюс» «Майдану» – можливість вести діалог із владою. «Мінус» – те, що об’єднання сформоване зверху вниз. Це погано сприймається суспільством й нівелює більшість діалогів. Треба трансформувати «Майдан» й, об’єднавши людей знизу вверх, за горизонтальним принципом, втілювати демократичні ідеї. Потрібно не консервувати протести за барикадами, а підіймати «об’єднуючі хвилі» із Заходу на Південь та Схід. Щоб люди у різних регіонах переймались спільними ідеями й починали взаємодіяти, об’єднавшись у мережу. А для того, щоб до неї приєднувалось більше людей, потрібно докласти чимало зусиль, щоб забезпечити безпеку та захист її учасникам».
Тетяна Баєва, голова правління Хмельницької обласної громадської організації Подільський центр «Гендерна рада»:
«Всеукраїнське об’єднання «Майдан» – це складова розбудови громадянського суспільства. Але не треба очікувати на швидкі зміни. Це довготривалий проект. Результат буде лише в об’єднанні опозиційних сил і цього громадського об’єднання. А щоб досягти поставлених на Майдані цілей, потрібно створити умови для діалогу із владою, організовувати акції непокори, підтримувати всеукраїнські страйки. Радію, що у Хмельницькому сформувався актив небайдужих людей, які відстоюють інтереси України».
Іван Бухал, депутат міської ради, почесний громадянин Хмельницького:
«Майдан буде революційною силою лише тоді, коли буде поставлена реальна мета та висунуті конкретні пропозиції. Довгостроковий мітинг не принесе користі, лише зажене у глухий кут. На жаль, нині в Україні немає лідера, який міг би об’єднати країну. Хоча зараз найголовнішим завданням є об’єднання та примирення людей із Західної та Східної України. Треба організовувати поїздки невеликих делегацій із різних верств населення з одного кінця України до іншого, як це колись робив Чорновіл. До того ж потрібно брати приклад з Берліну. Ми пробачили німців, то чому так важко пробачити москалям та бандерівцям? Не варто виносити на Майдан теми, які повинні обговорюватись за круглими столами. Я не за мітинги та майдани, а за круглі столи, дискусії та діалоги. І починати слід не з столиці, а з маленьких сіл, селищ, міст та обласних центрів».
Лев Бірюк, народний депутат України 4, 5, 6 скликань:
«Головне наше завдання – створення громадянського суспільства, яке брало б активну участь у житті країни, здійснювало загальний контроль за дотриманням прав її громадян. Майдани мають допомогти з самоорганізацією такого громадянського суспільства. До речі, мене цікавить одне питання: чому на Майдані не видно й не чути ні членів міської громадської ради, ні обласної? То коли ж громадським радам діяти, як не під час масових народних акцій? Соромно за їхню бездіяльність».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую