ye-logo.v1.2

Віктор Голодрига: “Варильні поверхні краще купувати газові, а духовки — електричні”

Суспільство 10005

Плита заслужено вважається “королевою кухні” і є там чи не найголовнішою технікою.

 Найчастіше її купують на роки, тому до вибору варто підійти вкрай відповідально. Тим більше, що сучасний асортимент кухонних плит вражає різноманітністю функцій та можливостей. Як не схибити при виборі, “Проскурівському телеграфу” розповідає продавець-консультант магазину побутової техніки “Експерт” Віктор Голодрига.

- Газові, електричні, комбіновані... Які види кухонних плит вважаються найкращими?
- За статистикою, нині електричні духовки впевнено витісняють із ринку своїх газових побратимів. І це не дивно, адже досвідчені господині добре знають, як важливо при випіканні дотримуватися правильного температурного режиму. А досягнути цього в електричних духовках набагато простіше, ніж у газових. Завдяки конвекції, в них постійно підтримується однаковий градус в усіх кутах духової шафи без перепаду температур. Що ж стосується варильних поверхонь, то для газифікованих осель краще купувати газові. Вони економічніші й значно пришвидшують час приготування їжі. Тому найкращий вихід — це електрична духовка та газова варильна поверхня. Ще кухонні комплекти “духовка+варильна поверхня” бувають залежні чи незалежні. Незалежні можна розміщувати навіть у протилежних кутках кухні, а залежні, відповідно, один біля одного. Крім того, лише в композиції “духовка під варильною поверхнею”, оскільки керування духовою шафою розміщується на варильній поверхні.

- Варильні поверхні бувають різні?
- Є безліч варіацій: на склі, емалі, “нержавійці”... Скляна варильна поверхня має дуже красивий естетичний вигляд, проте у неї є один суттєвий недолік — при сильному кутовому ударі скло може тріснути. На емалі ж залишиться ледь помітне сколювання. Я порадив би при купівлі звертати увагу на те, щоб на плитці були бортики, рівчачки та заглиблення. Якщо ж вона буде рівною, то рідина, яка збігатиме на плиту, потече без перешкоди на підлогу. Що ж стосується стійкості до корозії, то найкращими в цьому плані вважаються емалеві варильні поверхні. Все вищезгадане стосується й електричних плит. Але існують ще й індукційні. Вони розігрівають лише спеціальний посуд індукованим вихровим струмом, який створює високочастотне магнітне поле. Індукційна плита влаштована таким чином, що вона не потребує часу для розігрівання конфорки, варильна панель не вмикається, якщо виявить посуд, меншого, ніж поверхні конфорки розміру. Така плита здатна підтримувати задану температуру з високою точністю, крім того, при знятті посуду з конфорки, вона автоматично вимкнеться.

- Якою має бути ідеальна духова шафа?
- Все залежить від того, як часто ви випікаєте, професійно це робите чи на любительському рівні. Є дуже цікаві моделі, які укомплектовані різноманітними решітками та деками й оснащені зручними виїзними телескопічними направляючими, завдяки чому можна без зайвих зусиль вийняти гаряче деко з духовки, не підтримуючи його при цьому прихваткою. Нині практично в кожну духовку вмонтовано механічний або електричний таймер вмикання-вимикання. Значно спрощує життя господині й електронне табло та різноманітні підказки на коліщатках-вмикачах.

- А якими ще новітніми функціями оснащені сучасні кухонні плити?
- Одна з найкорисніших функцій — конвекція. Це коли гаряче повітря “розганяється” в духовій шафі за допомогою вмонтованого вентилятора. Завдяки цьому ваша їжа запікається рівномірно й набуває апетитної золотавої скоринки. Зручно, коли в техніці встановлено системи “електропідпалювання”, “газоконтроль”, “замок від дітей”, “турбоконфорка” (для нагрівання великих каструль), “таймер на конфорки”. Деякі моделі, окрім розморожування, мають ще й функцію мікрохвильовки та можуть розігрівати їжу. За ціновою категорією вони значно дорожчі, але коли на вашій кухні мінімум місця, такий варіант дуже зручний. У деяких духовках є навіть функція “приготування на парі” та “автокухар”.

- На що особливо слід звертати увагу при виборі цієї кухонної техніки?
- Слід пам'ятати, що ви купуєте кухонну плиту не на один чи два роки. Тому я б порадив обирати варильні поверхні з чавунними решітками й підставками для горілок. Вони хоч і дорожчі, проте стійкіші й довговічніші. Якщо у вас маленькі діти, варто звернути увагу на духові шафи із двома-трьома шарами скла на дверцятах. У такій техніці вони не нагріваються і тому є безпечними. Якщо ж ви придбали духовку з одним шаром скла, розміщуйте її над плитою, щоб дитина до неї не дотягнулася.

- Сучасні плити й духовки потребують особливого догляду?
- Нині практично кожен виробник намагається полегшити життя кулінарам, додавши до своїх виробів спеціальні функції автоматичного очищення духовок. Є моделі з піролітичним та каталітичним очищенням. Цей процес відбувається під дією високої температури: жир згорає, а на стінках духової шафи залишається лише попіл, який легко видаляється ганчіркою. Але найновіші духовки забезпечені режимом “еко-клін емаль” або “аква-клін емаль”. Очищення в такій техніці відбувається за рахунок води під дією температури +65-70ºС. Потрібно просто налити в деко чашку води й зачекати декілька хвилин, щоб стінки духової шафи очистилися за допомогою пари. Потім весь бруд та жир стікає й легко видаляється ганчіркою. А ось в індукційних плитах є великий недолік. Коли на варильну поверхню потрапляють цукор чи сіль, вони розтоплюються й миттєво в'їдаються в скло. Видалити таке забруднення практично неможливо. Через це власникам індукційних плит слід бути дуже обережними й додавати сипучі продукти, знявши попередньо каструлю з вогню.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую