ye-logo.v1.2

Як позбутися капустянки, мурах і кротів

Суспільство 7053
Фото: agrobk.ru

Кожному городнику відомо, якої шкоди приносить найзліший ворог – капустянка, іноді зводячи нанівець багатоденну працю.

 Чудовим помічником у боротьбі з непроханим та непримиримим ворогом є пташка одуд. У місцях її гніздування можна побачити багато залишків капустянки, які не перетравлюються шлунками пташенят – голівки, крильця, лапки. Та й знаходить одуд капустянку з надзвичайною швидкістю, наче вона лежить на поверхні.

Але капустянка розмножується дуже швидко, та ще й літає, і впоратися з нею одуду практично неможливо. А тому городникам доводиться самим винаходити методи боротьби з цією бестією.
Найпоширенішими і найвідомішими методами вважаються: пиво в пляшках, закопаних на грядках, мильна вода, тухла риба, гас. Кожен з цих способів більш-менш ефективний, але не є панацеєю. Скажімо, застосування гасу дає позитивний результат, але не на довгий час. Капустянка дійсно тікає з обробленого гасом місця, але потім знову з'являється і на своєму шляху знищує все, навіть цибулю. Ця комаха небезпечна і нещадна. Немов гострим ножем зрізає стебла цінних городніх культур.
Хочу поділитися з городниками деякими іншими, і, на мій погляд, більш ефективними методами боротьби з цим шкідником.

Cпосіб 1
До 10 л окропу потрібно додати 2 ст. л. соди. Ретельно перемішати і залити в отвори, які добре видно на поверхні грунту - ходи капустянки. Якщо повторити це кілька разів, основна частина поголів'я капустянки як дорослої, так і личинок, буде знищена.

Спосіб 2
Восени обов'язково проводять профілактику. Для цього споруджують примітивну пастку. У місцях, де шкідлива комаха особливо лютує, викопують ямки, в них поміщають літрові банки, заповнені гноєм. Потім банки прикопують і залишають на деякий час. Переселившись в цю «впорядковану квартиру», капустянка розташовується на зимівлю. Тоді банки і витягують з грунту, «мешканців» знищують, а банки повертають назад до весни.

Спосіб 3
Ці комахи абсолютно не переносять запаху часнику, чорнобривців і хризантем. Тому, плануючи посадку овочевих культур навесні, врахуйте це. Посійте чорнобривці по периметру городу, посадіть побільше часнику, і, швидше за все, цей шкідник не захоче оселятися на вашій ділянці.

Спосіб 4
Цей спосіб підходить жителям сільської місцевості, які мають худобу і гнійні купи. При перших заморозках розворушити купу гною, склавши її в іншому місці, буквально поруч. При уважному розгляданні ви виявите безліч «квартирантів», які очікують весняного тепла. У грунті обов'язково будуть отвори - ходи. Заливайте в них воду, у якій перете, можна додати ще й соди. Навесні цю процедуру можна повторити і капустянок стане набагато менше. Кращого місця, ніж гнійні купи капустянці не знайти. Навіть у найсильніші морози, за рахунок самозігрівання, ці купи завжди містять тепло. Ось туди на зимівлю і прагне потрапити капустянка.

Спосіб 5
Навесні, перед тим як перекопувати город, зваріть пшеницю, потім залийте її будь-якою сильною отрутою, розчиненою у теплій воді. Після чого дайте настоятися 3-4 доби. Перед скопуванням ділянки потрібно рівномірно розсипати отруєну пшеницю і перекопати землю.
Такий спосіб дає відмінний результат. Капустянці в цей час ще нічого їсти, окрім «гостинця» і наступного дня вона напівжива масово виповзає назовні. Намагайтеся зібрати «урожай» і знищити. Не давайте їх домашній птиці, щоб не отруїлася. Не забувайте про особисту безпеку - працюйте в гумових рукавичках.

Спосіб 6
У садівничих магазинах можна придбати спеціальні препарати, наприклад «Медветокс» або «Рембекс». Їх застосування, на мій погляд, дає відмінні результати.

Спосіб 7
Щоб капустянка не заповзла в теплицю, натягніть навколо будівлі просто по землі мотузок для білизни, просочений гасом.

Спосіб 8
Курячий або голубиний послід змішують з суперфосфатом і марганцівкою. Розкладають приготовлену суміш на видному місці, де багато нір і ходів, проштовхують в нірки, і заливають водою. З’являється специфічний запах, капустянці він не подобається і вона моментально зникає, а деяка частина гине відразу на місці.

Від кротів і мурах
1. Розчинити в 10 літрах теплої води по 5 столових ложок солі, прального порошку, сік лимона і обробити цим розчином землю навколо нірок і стовбури дерев.
2. Мурахи часто пошкоджують плоди черешні, абрикосів та інших фруктів. Приготуйте смужку будь-якої тканини, шириною приблизно 5см. Просочіть її соляркою або солідолом, обв'яжіть стовбур дерева. Шлях до плодів комахам закритий. Відчувши запах солярки, мурахи повертаються назад. Перед цим постарайтеся струменем води ретельно змити з крони і стовбура дерева комах, які вже встигли залізти.
3. Оселедець наріжте шматочками, розкладіть на мурашині нірки. Ще краще, якщо оселедець буде несвіжим.
4. Закопати по городу шматочки оселедця. Кроти та мурахи втечуть.

Кротів помилково вважають шкідниками. Їхня присутність свідчить про те, що ділянка є екологічно чистою, немає аномальних зон, радіації, отруйних речовин, бо в таких місцях кроти не живуть. Вирощена в місцях проживання кротів сільськогосподарська продукція, не викликає сумніву в екологічній чистоті, а грунт краще насичується вологою і повітрям, які так необхідні рослинам.
На ваші запитання відповім телефоном: 095-766-48-22.

Олександр ДІДІЧЕНКО, Херсонська область.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую