ye-logo.v1.2

Суд призупинив реорганізацію Хмельницького протезно-ортопедичного заводу

Суспільство 3720

Проте Міністерство соціальної політики України досі хоче об'єднати хмельницьких протезистів із вінницькими.

Окружний адміністративний суд Хмельницької області задовольнив позов ряду громадський організації інвалідів краю до Міністерства соціальної політики України. Від Феміди вимагали призупинити дію наказу міністерства про реорганізацію Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Через нього на підприємстві утворилася півмільйона заборгованість, до того ж хмельницькі протезисти не мали змоги укладати договори про надання послуг.

“Через реформування — припинення діяльності — на підприємстві утворилася заборгованість по заробітній платі у сумі 575 тисяч гривень. Крім того, станом на 10 жовтня Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство не уклало з фондом захисту інвалідів договори про забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям за індивідуальними заявками. Такі договори повинні були укладатися у зв'язку із ліквідацією “Укрпротезу”, - пояснив причини позову щодо призупинення наказу міністерства адвокат позивача.

На бік хмельницьких протезистів став і народний депутат Валерій Сушкевич: “Багато державних інституцій висловилися проти того, щоб під час війни ліквідовувати протезні підприємства в Україні. Міністерство оборони України також проти ліквідації, - запевняє нардеп. - Якби хмельницький завод мав низькі економічні, виробничі і соціальні показники, то було б зрозуміло. Але завод економічно стабільний, прибутковий і рентабельний. Він став лідером по ефективності роботи і надає допомогу навіть з виїздом до інваліда.”

На думку Валерія Сушкевича, реорганізувати Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство вирішили через те, щоб кошти, які виділені на забезпечення протезами інвалідів, надійшли не у Хмельницький, а у Вінницю.

“Державний бюджет не фінансує завод, лише протез, який виробили для інваліда, і то в граничних цінах, котрі встановлює Міністерство соціальної політики України. Уряд у зв'язку із війною на протезування інвалідів виділив 800 мільйонів гривень і я вбачаю спробу приватизації протезної галузі, у тому числі Хмельницького протезного заводу”, - резюмував народний депутат.

Заслухавши аргументи позивачів, адже Міністерство соціальної політики України проігнорувало судове засідання, колегія суддів окружного адміністративного суду вирішила призупинити дію наказу міністерства про реорганізацію Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики України вирішило Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство приєднати до Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Проте працівники заводу та інваліди висловилися проти такої реорганізації.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую