ye-logo.v1.2
25 Листопада, 2020

В Хмельницький привезли рідкісних метеликів із Філіппін, Коста-Ріки, Уругваю та Африки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Суспільство 5722
Фото: автора

Насолодитися красою цих дивовижних «крилатих» істот із тропічних лісів можна буде протягом місяця в ТЦ «Либідь-Плаза».

По 19 квітня в ТЦ «Либідь-Плаза» триватиме харківська виставка екзотичних метеликів. В «живій» експозиції представлені денні та нічні види цих барвистих «крилатих», включаючи рідкісні екземпляри з Північної та Південної Америки, Філіппін, Коста-Ріки, Уругваю, Парагваю, Африки, найрізноманітніших розмірів, кольорів та форм.

Відвідавши цю «живу» експозицію, хмельничани не лише зможуть насолодитися красою величезних тропічних метеликів, дізнатися цікаві факти їхнього існування, а навіть матимуть змогу побачити, як ці казкові створіння з’являються на світ, п’ють підсолоджену водичку і харчуються кашкою з фруктів. Усі бажаючі, із дозволу працівників виставки, можуть сфотографуватися на пам’ять із цими прекрасними створіннями. Окрім метеликів, на виставці знайшлося місце павуку-птахоїду, скорпіону, барвистим галасливим пташкам амадинам та ящероподібним бородатим гамам.

«Метеликів на планеті існує понад 220 тисяч видів. Це найкрасивіші комахи в світі тварин, — каже власник пересувної виставки тропічних метеликів Володимир Волошин. — Можливо тому їм дають такі екзотичні звучні назви. До прикладу, в мене є екземпляри, названі на честь міфічних героїв, які билися за Трою — метелики «Ахілл Пелея» та «Агамемнон» («Смарагдовий Простак»). У моїй колекції є досить рідкісні комахи, такі як метелик «Тродес», який занесений у Червону книгу (в живій природі практично не зустрічається) та найбільший у світі 30-сантиметровий метелик «Павліноочка Атлас», його ще називають «Князь Пітьми».


«Виростити живого метелика – це ціле мистецтво з великою кількістю секретів та тонкощів, адже розведення цих комашок дуже складна та кропітка справа, — запевняє колекціонер. — Вони живуть від 2 до 14 днів, бо метелик – остання стадія життя цих барвистих «вітрильників». На виставці створена спеціальна атмосфера й умови, максимально наближені до природних, що дозволяє побачити світ цих тропічних красунь та дає унікальну можливість спостерігати за таїнством виходу метелика з лялечки! Крім того, аби мої підопічні жили довше мені доводиться двічі на день практично вручну годувати кожну комашку. Експозиція щодня оновлюється новонародженими метеликами, адже раз на тиждень нам надходить свіжа партія лялечок».


За словами пана Володимира, споглядання метеликів має оздоровчий ефект. Доведено, що ті яскраві, позитивні емоції, які людина отримує при спогляданні метеликів, покращують самопочуття та сприятливо впливають на нервову систему. В Європі існує навіть спеціальний проект соціальної програми «Метеликотерапія».

Виставка працює з 10.00 до 19.00. Вартість квитків: дитячі - 20 гривень, дорослі - 30 гривень.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую